EELK Kirikukogu arutab ettepanekut põhiseaduse muutmiseks abielu osas

EELK peapiiskop Urmas Viilma
EELK peapiiskop Urmas Viilma Autor/allikas: ERR

Tartu Pauluse kirikus teisipäeval toimuv Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Kirikukogu arutab eelnõu põhiseaduse muutmise toetuseks - ettepaneku sisu on täiendada põhiseadust sättega, mis sõnastaks abielu ainult ühe mehe ja ühe naise vahelise liiduna.

Kirikukogu on EELK kõrgeim seadusandlik ja korraldav organ, kuhu ameti poolest kuuluvad peapiiskop ja piiskopid, kantsler, assessorid ja praostid ning lisaks neile igast praostkonnast kolm valitud esindajat. Kirikukogu valitakse neljaks aastaks ja selle kutsub kokku peapiiskop vähemalt kahel korral aastas.

Teisipäevasel istungjärgul esitavad oma tegevuse kohta aruande piiskopid ja teised konsistooriumi valitavad liikmed, antakse hinnang EELK 2017. aasta eelarve täitmise ja 2017. aasta majandusaasta aruande kohta, võetakse vastu otsus Harkujärve koguduse asutamise ja EELK-sse vastuvõtmise, samuti EELK diakoonia- ja ühiskonnatöö sihtasutuse loomise kohta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: