Galerii: Norra kroonprints ja –printsess Kadriorus presidendi juures ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1524654660000 | amCalendar}}

Kolmapäeval saabusid Eestisse kahepäevasele ametlikule visiidile Norra kroonprints Haakon ja kroonprintsess Mette-Marit, kelle esimene peatus oli Kadriorus, kus neid ootas president Kersti Kaljulaid.

Balti ringsõidu raames toimuv visiit on seotud Eesti, Läti ja Leedu 100. sünnipäevaga ja selle eesmärk on tähistada Balti riikide iseseisvust ning riikidevahelisi häid suhteid.

President Kaljulaid ütles, et Norra ja Eesti teineteisemõistmine ning tihe läbikäimine on märk tugevast sõprusest. "Hindame Eestis, et Norra ei tunnistanud meie okupeerimist ning on olnud Eestile alates taasiseseisvumisest heaks partneriks, sõbraks ja liitlaseks," ütles Kaljulaid kroonprintsi ja kroonprintsessiga kohtudes.

"Norra ja Eesti vaheline läbikäimine on tihedam kui kunagi varem ning teame, et võime oma Põhjala liitlasele alati toetuda ja loota,“ ütles president.

Ühtlasi tänas riigipea kuninglikku paari selle eest, et Norra riik aitas Eestit teadmiste ja rahaga kui meil endil selleks veel võimalusi ei olnud. "Meie hea teineteisemõistmine laieneb nii julgeolekule kui ka kaubandussuhetele," lisas riigipea.

Lisaks räägiti kohtumisel kahe riigi tihedatest majandussuhetest. Eestis tegutseb 85 Norra ettevõtet ja üle 200 ettevõtte on siia ühel või teisel viisil raha paigutanud ning tagasiside Eesti ettevõtluskeskkonnale olnud igati positiivne, teatas presidendi kantselei.

Norras omakorda on üle tuhande peamiselt puidusektoriga seotud Eesti ettevõtet ning lisaks tuntakse Norra poolt üha rohkem huvi ka Eesti digi- ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogiliste lahenduste vastu. "Samuti on mul hea meel, et Norra riik on huvitatud meie e-riigi lahendusest," ütles president Kaljulaid.

Kroonprints Haakon edastas Kadriorus peetud pressikonverentsil eestimaalastele parimad soovid riigi 100. sünnipäeva puhul, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Pärast Eesti iseseisvuse taastamist aastal 1991 on meist saanud head liitlased, meil on ühised vaated väljakutsetele, mis puudutavad meie regiooni. Meie koostöö üha süveneb ja laieneb. Paljud meie vaated Euroopa ja maailma ees seisvate küsimuste osas kattuvad ja need põhinevad meie ühistel väärtustel," kõneles kroonprints Haakon.

Norra kroonprints Haakon ja kroonprintsess Mette-Marit on Eestis kahepäevasel ametlikul visidiidil, et tähistada Eesti 100. sünnipäeva. Neljapäeval avab Norra kuninglik paar Innovation Norway ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) korraldatud Norra-Eesti ärifoorumi, tutvub vabaühendustega Telliskivi loomelinnakus ning Tallinna vanalinnaga.

Samuti istutasid Norra kroonprints ja kroonprintsess algatuse "Eesti 100 tamme" raames Kadrioru parki tamme, et tähistada Eesti 100. aastapäeva ja Kadrioru pargi 300. aastapäeva.

Norraga on Eestil, Lätil ja Leedul ulatuslik kahepoolne koostöö Norra toetusprogrammide ja NATO julgeolekupoliitika kaudu. Samuti tegutseb Balti riikides sadu Norra ettevõtteid.

Fotod president Kersti Kaljulaidi ametlikust õhtusöögist Norra kuningliku paari auks:

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: