Tööandjatel tekib kohustus esitada andmeid nais- ja meestöötajate palga kohta ({{commentsTotal}})

Foto: Mike Photo Art/Creative Commons

Tööandjad saavad tõenäoliselt kohustuse esitada kord kahe aasta jooksul andmed nais- ja meestöötajate palkade kohta. Nii näeb ette sotsiaalministeeriumist kooskõlastusringile saadetud eelnõu.

Kaubandus-tööstuskoja hinnangul tekitavad need meetmed ettevõtjatele täiendavat halduskoormust ega täida oma eesmärki, sest saadavad andmed pole omavahel võrreldavad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meie sõnum riigile oli see, et ainult ametikoha põhiselt ei ole võimalik kindlaks teha, kas organisatsioonis toimub sooline diskrimineerimine või mitte. Ametikoht võib olla näiteks raamatupidaja, aga raamatupidajal võivad olla erinevad tööülesanded, erinev vastutus, töötulemus. Lihtsalt see andmete edastamine võib organisatsioonis segadust tekitada, et keegi ei saa aru, kellega neid andmeid võrreldakse," kommenteeris koja poliitikakujundamise ja õigusosakonna juhataja Marko Udras.

Ministeerium rõhutab, et tööandjal on ka praegu kohustus statistilisi andmeid koguda ning teavitada töötajaid soolise võrdõiguslikkuse edendamise meetmetest.

"Meile on aastate jooksul tagasisidena tulnud see, et tööandjad on tihti segaduses, mida nad täpselt peavad koguma, kuidas oma töötajaid teavitama ja kui sagedasti. Selle seadusemuudatusega me püüame seda muret leevendada, me siis ütleme, mida täpsemalt," rääkis ministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse poliitika juht Agnes Einman.

 Seadus peaks kehtima hakkama 2020. aasta juulist.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: