Patarei merekindluse müügi alghind pole paigas

{{1524828360000 | amCalendar}}
Jaak Aab 2017. aasta novembris Patareiga tutvumas.
Jaak Aab 2017. aasta novembris Patareiga tutvumas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimast täisnädalat ametis olev riigihalduse minister Jaak Aab ei oska veel öelda, millise alghinnaga Patarei merekindlus enampakkumisele pannakse. Rahandusministeerium loodab müügi ettevalmistustega lõpule jõuda kolme kuu jooksul.

"Ei oska nimetada seda numbrit. Teada on, et tuleb avalik enampakkumine, rahvusvaheline. Küsitakse arendaja kontseptsiooni ja hinnapakkumist. Kindlasti tuleb mingi alghind, aga vara on öelda täpset numbrit. Konkreetse pakkumise väljatöötamisel see hind sinna tuleb," rääkis Aab intervjuus Vikerraadiole.

Aab ei välistanud, et kui pakkuja idee on hea, võib see raha üle kaaluda. "Ideel võiks olla vähemalt samapalju kaalu," sõnas minister.

Rahandusministeeriumist öeldi ERR-ile, et alghinna määrab Patarei praegune omanik ehk Riigi Kinnisvara AS (RKAS).

"Enampakkumise väljakuulutamise osas ettevalmistused käivad ning nendega loodetakse lõpule jõuda kolme kuu jooksul," sõnas ministeeriumi avalike suhete peaspetsialist Karel Hanni.

RKAS-i kommunikatsioonispetsialisti Mariliis Sepperi sõnul arvestatakse alghinna kujundamisel Patarei kompleksi eeldatava turuväärtusega.

Kompleksi renoveerimine läheb uuele omanikule eeldatavasti maksma umbes 70-80 miljonit eurot, kuid ei ministeerium ega RKAS soovinud kommenteerida, kas alghind võib suure investeeringumahu tõttu olla pigem sümboolne.

Detailplaneering näeb ette, et kinnistutele kavandatavatel hoonetel on elu-, ühiskondlik ja ärifunktsioon, nii et ala oleks kasutusel ööpäev ringi. Ka kompleksi müügitingimused tulenevad Hanni sõnul detailplaneeringust, muinsuskaitse eritingimustest ja arhitektuurinõuetest.

"Näiteks peab arendaja korraldama avaliku arhitektuurivõistluse, kaasates Tallinna linnaplaneerimise ameti ja Eesti Arhitektide Liidu. Uuel omanikul tuleb kuue aasta jooksul merekindlus renoveerida ning välja ehitada mereäärne promenaad, samuti tuleb arvestada, et ühte tiiba tuleb ette valmistada pinnad kommunismikuritegude muuseumile ja uurimiskeskusele," selgitas ta.

Valitsus otsustas neljapäevasel kabinetinõupidamisel panna Patarei enampakkumisele.

"Arendustegevuste käigus selgub täpsemalt, millised funktsioonid tulevikus Patareil saavad olema. Olgu selleks muuseum, hotell või restoran – kõik need toetavad piirkonna tärkamist elule," ütles Aab.

Toimetaja: Priit Luts, Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: