Riigi Kinnisvara AS paneb tänavu müüki hulga kinnisvara

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) müüb algaval aastal mitusada objekti ja tegeleb aktiivselt ka arendustegevusega. Muuhulgas läheb müüki ka Patarei merekindlus ja majandusministeeriumi endine hoone Tallinna vanalinnas.

Müügiportfell on RKAS-i analüüsiosakonna juhataja Kaido Kanguri sõnul päris suur, umbes 300 objekti. Märkimisväärse osa ehk 180 ühikut moodustavad seejuures korterid ehk elukondlik kinnisvara.

Tegemist on endiste tööandjate eluruumidega, üks neist asub Tallinnas Maleva tänaval, teine Paldiskis Pakri tänaval. Kangur loodab, et vähemalt need saab edukalt ja kiiresti müüdud.

Kõrvalmärkusena võib lisada, et hoone Tallinnas Endla tänaval, kus asus viimati rahandusministeerium, samuti endine justiitsministeeriumi hoone Tõnismäel, müüki ei lähe.

Majandusministeeriumit endist maja vanalinnas Harju tänaval oli algselt plaanis kasutada asenduspinnana, kui RKAS sellest plaanist loobus. Ka Patarei merekindlus läheb müüki.

RKAS-i kinnisvara arendus- ja ehitusdirektor Mihkel Mäger ütles, et käesoleval aastal on suur roll riigigümnaasiumite ehitamisel.

Kuulutatakse välja arhitektuurikonkursid Paide ja Narva riigigümnaasiumi ehitamiseks, aga käimas on ka keskkonnamaja ja rahvusringhäälingu uue maja arhitektuurikonkursid, varsti kuulutatakse välja ka Pärnu sisejulgeolekuhoone ehitustööde hange.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: