Enn Veskimägi: Eesti peaks ehitama teid, mitte muuseume

{{1524898020000 | amCalendar}}

Ettevõtja Enn Veskimägi ütles, et see, et Eesti ei ole pidanud oluliseks maanteede ehitust, on suur viga. Selle asemel on tema sõnul ehitatud hoopis muuseume.

"Siiamaani on tegemata neljarealised maanteed Eesti suuremate linnade vahel. /.../ Tegelikult on probleem number üks Pärnu maantee, mida mööda käib kogu Lääne-Euroopa eksport," ütles Veskimägi Õhtulehele antud intervjuus.

"See, et meil pole teid, on suur viga. Aga samal ajal oleme ehitanud kui palju muuseume? Teised riigid on Euroopa rahaga ehitanud endal valmis teed, meie – muuseumid," lausus Veskimägi.

Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Tarvi Sits ütles ERR-ile, et Euroopa Liidu toetusi on kasutatud nii teedeehituseks kui ka meie kultuuripärandi arendamiseks ning neid ei ole mõistlik vastandada.

"Ma väga tunnustan neid muuseume, kes on näiteks piirkonna konkurentsivõime tugevdamise meetmest oma projektidega edukaks osutunud. /.../ Selle mõju lisaks sellele, et meie kultuuripärand saab paremini hoitud ja tutvustatud, on ka kohaliku elu ja majanduselu edendamine," ütles Sits.

Sitsi sõnul on läbimõeldud muuseumide ehitamisel suurem mõju. "Nende toetuste mõte on anda tõuge edasiseks arenguks. See ei ole lihtsalt selline raha, et teeme midagi korda ja siis jääb seisma. Pigem on nii külastajate hulk kui ka huvitavad ekspositsioonid, tänu millele need külastajad tulevad, andnud tõuke ka kogu piirkonna arengule," sõnas ta.

Sits rõhutas, et eraldi meedet muuseumide ehitamiseks ei ole ei riigieelarves ega ka Euroopa Liidu vahendites, vaid muusumide projektid konkureerivad toetuse saamiseks võrdsetel alustel koos teiste valdkondade projektidega.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: