Talgupäeva juht: inimesed on juba harjunud elukeskkonna jaoks panustama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

"Teeme ära!" talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüüri hinnangul on talgupäeval suur mõju ning näitab nn õmblusteta ühiskonna tugevnemist.

Laupäeval peeti üle Eesti enam kui 2100 talgut, millel osales kokku üle 51 000 inimese ehk 3,9 protsenti rahvastikust. Seekordsed talgud kuulusid EV100 ürituste programmi.

"Teeme ära!" talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür ütles päeva lõpus "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et talgutel on tema hinnangul suur mõju.

"Me oleme Eestis isegi kuidagi ära harjunud sellega, et iga aasta mai esimesel laupäeval kümned tuhanded inimesed käivad väljas. See on hästi suur asi, et inimesed on harjunud oma elukeskkonna jaoks panustama. Arvan, et see just näitabki seda õmblusteta ühiskonda ja selle tugevnemist, millest viimasel ajal on päris palju juttu olnud," rääkis ta.

Tüür selgitas, et talgupäev toob igal aastal välja ühe valuprobleemi, millele rõhku pannakse ning seetõttu on olukord mitmes valdkonnas paranenud.

"Nii nagu kümme aastat tagasi teadvustati ühiskonnas prügiprobleemi, tehti väga palju ära ja ühiskond saab siin lahendust otsida, nii ka järgmistel aastatel on meil olnud teemaks veeohutus, kus on hästi palju ära tehtud, ujumiskohad turvaliseks tehtud ja üha edasi. See on viis, kuidas me oma elukeskkonna heaks saame üheskoos midagi ära teha," sõnas Tüür.

Kuigi talgupäev üle-eestilise üritusena on kord aastas, toimub erinevaid talguid aastas veelgi.

"Me saamegi igal aastal talgukohtades tagasisidet, et kui inimesed tulevad kokku, suhtlevad, siis sealt tulebki ideid järgmisteks tegemisteks, nii ka täna. Sealt tuleb plaane järgmiseks kuuks, järgmisteks kuudeks. Tänavune aasta on ju eriline veel selle poolest, et 15. septembril kogu maailm koristab ühel päeval prügi, nii et ka Eestis on jälle sel päeval võimalus tulla välja ja panna käed külge," selgitas Tüür.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: