Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Elistvere loomapark kavatseb soetada hundid

Hunt.
Hunt. Autor/allikas: John and Karen Hollingsworth/Wikimedia Commons

Elistvere loomapark Tartumaal plaanib võtta hundid. Kui projekt õnnestub, siis uued asukad oleksid kohal juba tänavu sügisel. See oleks Eestis ainus paik, kus hunte peetakse ja vaadata saab.

Jõgevamaa külastuskeskuse juht Andri Plato ütles, et kõik sõltub sellest, kui kalliks riigihanke kaudu tehtava hundiaediku ehitamine läheb.

"Kui hind on jõukohane, siis kolm nädalat on vaidlustusaeg ning lepingu sõlmimisest alates peab nelja kuu pärast aedik valmis olema. Ehk siis, kui kõik sobib, septembriks," ütles Plato ERR-ile.

Projekteeritud hundiaed koosneb välise piirdeaiaga piiratud maa-alast pindalaga 1270 ruutmeetrit, sissepääsu- ja teenindushoonest ning huntide välispiirdele lähenemist tõkestavast elektrikarjusest.

Projekti eeldatavast maksumusest ei saa Plato sõnul käimasoleva riigihanke tõttu rääkida. Küll on aga loomapark uurinud erinevatest loomaaedadest võimalust huntide soetamiseks.

Palju hunte Elistveres saab plaanide teoks saamisel olema, on Plato sõnul veel ennetlik öelda. "Igal juhul ikka mitu," lausus ta.

Tallinna loomaaias pole hunte juba ammu olnud. Viimased hundid anti 1990. aastate keskpaigas loomaeda Rootsis.

Loomaaia loodushariduse osakonna juhataja Inari Leiman ütles ERR-ile, et hunt on nupukas loom ja tema pidamiseks loomaaias on vaja eritingimusi. "Tegu on karjaloomaga, neil peab olema ka juhtpaar. Ning, kui juhtpaar vahetub, tuleb olla valmis igasugusteks olukordadeks," rääkis Luigas.

Ta ütles, et tegelikult on Tallinna loomaaias asukoht hundiaediku jaoks olemas, kuid selle väljaehitamist on takistunud rahapuudus. "Sellel aastal küll loomaaias rahvuslooma veel näha ei saa, kuid küllap edaspidi saab aedik ehitatud," lausus Luigas.

Elistvere loomapark asutati 1997. aastal. Varem Eesti Metsaseltsi majandada olnud Elistvere loomapark kuulub RMK Tartu-Jõgeva puhkeala koosseisu alates 2008. aastast.

Näha saab seal euroopa piisonit, põtra, põhjapõtra, metskitse, kabehirve, pruunkaru, ilvest, rebast, kährikkoera, harilikku oravat, metsnugist, tuhkrut ja halljänest. Siseruumides võib tutvuda merisigade, deegude, hamstrite, liivahiirte, laborirottide, tšintšiljade ja laborihiirtega.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: