X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Elistvere loomaparki jõuavad hundid ilmselt kevadel

Hunt
Hunt Autor/allikas: John and Karen Hollingsworth / Wikimedia Commons

Elistvere loomapargis Tartumaal saab hunte näha ilmselt tuleval kevadel, hundiaediku ehitus on juba lõpusirgel. Praegu Eesti rahvusloomaks valitud hunte kusagil ei eksponeerita.

Jõgevamaa külastuskeskuse juht Andri Plato ütles ERR-ile, et huntide osas on läbirääkimised käimas ühe Soome looduspargiga.

"Loodame, et jõuame talvel kokkuleppele, siis tuleb vaadata, kuidas nad kohanevad. Mai alguses ja aprilli lõpus saavad külastajad neid ehk juba näha," rääkis Plato. Tema sõnul on veel ka lahtine, kui palju Elisveres saab hunte olema.

Projekteeritud hundiaed koosneb välise piirdeaiaga piiratud maa-alast pindalaga 1270 ruutmeetrit, sissepääsu- ja teenindushoonest ning huntide välispiirdele lähenemist tõkestavast elektrikarjusest.

Loomaaia loodushariduse osakonna juhataja Inari Leiman on rääkinud ERR-ile, et hunt on nupukas loom ja tema pidamiseks loomaaias on vaja eritingimusi. "Tegu on karjaloomaga, neil peab olema ka juhtpaar. Ning, kui juhtpaar vahetub, tuleb olla valmis igasugusteks olukordadeks," rääkis ta.

Leiman ütles, et tegelikult on Tallinna loomaaias asukoht hundiaediku jaoks olemas, kuid selle väljaehitamist on takistunud rahapuudus. "Sellel aastal küll loomaaias rahvuslooma veel näha ei saa, kuid küllap edaspidi saab aedik ehitatud," lausus ta.

Elistvere loomapark asutati 1997. aastal. Varem Eesti Metsaseltsi majandada olnud Elistvere loomapark kuulub RMK Tartu-Jõgeva puhkeala koosseisu alates 2008. aastast.

Näha saab seal euroopa piisonit, põtra, põhjapõtra, metskitse, kabehirve, pruunkaru, ilvest, rebast, kährikkoera, harilikku oravat, metsnugist, tuhkrut ja halljänest. Siseruumides võib tutvuda merisigade, deegude, hamstrite, liivahiirte, laborirottide, tšintšiljade ja laborihiirtega.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: