Kaitseväelased korrastasid õppuse kõrval Rogosi mõisaparki ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Suurõppusel Siil pannakse erinevate harjutuste kõrval suurt rõhku ka kohalikku kogukonda panustamisele. Reedel ulatati abikäsi Rõuge vallas, kus seni on olnud vaidluste tõttu Nursipalu harjutusvälja üle suhted kaitseväega pigem jahedad.

Eestis viibivad Briti sõdurid ning 2. jalaväebrigaadi ajateenijad korrastasid reedel Rogosi mõisaparki. Värske ilme said nii sillad, laululava pingid kui ka laululava ise, mis võõbati Rõuge kihelkonna värvidesse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me ei ole siin ainult selleks, et harjutada kaitseväe tegevusi, vaid ka selleks et toetada kohalikke elanikke, kuna kohalikud elanikud toetavad ka kaitseväge," selgitas tsiviilmilitaarkoostöö ohvitser leitnant Eero Salmann.

"On hea anda midagi tagasi ja aidata kohalikke. Ma arvan, et siinsele koolile on see väga oluline," sõnas NATO lahingugrupi nooremleitnant John O'Connor.

Seni on olnud Rõuge valla suhted kaitseväga üsna jahedad, kuna valla ja kaitseväe nägemus Nursipalu arendamisest on erinev.

"Eks see ole sammuke paremuse poole ja usume, et need sammud jätkuvad ja ei piirdu ainult selle värvimisega, vaid et see koostöö on selline, mis sobib ka inimestele Nursipalu ümbruses ja vallale tervikuna," ütles Rõuge volikogu esimees Aigar Kalk.

Suured tööd seisavad aga Rõuge vallas alles ees - Siil hakkab lõppema, mis tähendab, et kaitseväe lahkumise järel peab jääma kõik nii nagu see oli siis, kui nad piirkonda saabusid.

"On teed, kohalikud teed kannatada saanud. Osa nendest kahjudest on tänaseks juba korda tehtud. Osa kordategemistest kindlasti jäävad pärast õppust, aga lõpuks kõik meie poolt tehtud kahjud saavad likvideeritud," kinnitas Salmann.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: