USA ajakirjanik soovitas Ukrainal Kertši silda pommitada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kertši sild.
Kertši sild. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Venemaa uurimiskomitee alustas kriminaalmenetlust USA ajakirjaniku suhtes, kes kirjutas arvamusloo, milles kutsus Ukrainat üles pommitama äsja avatud Kertši silda, mis ühendab Krasnodari kraid ja annekteeritud Krimmi poolsaart.

Teisipäeval väljaandes Washington Examiner avaldatud arvamusloos teeb ajakirjanik Tom Rogan Ukraina valitsusele ettepaneku riigi territoriaalset terviklikkust rikkuvat silda pommitada. Samas tuleb artiklist välja, et ka Rogan ise ei pea seda kuigivõrd realistlikuks stsenaariumiks, ja arvamusloo tegelikuks eesmärgiks on rõhutada hoopis seda, kuivõrd ulatuslik on Venemaa-poolne rahvusvahelise õiguse rikkumine ning et Ukrainal oleks täielik õigus ja põhjus sellist õhurünnakut silla vastu korraldada.

"Juurdlus on täheldanud märke, et avalikult kutsutakse üles terroristlikule tegevusele Venemaa Föderatsiooni territooriumil," teatas Venemaa uurimiskomitee neljapäeval tehtud avalduses.

Samuti märkis uurimiskomitee, et eeluurimise sihtmärgiks on ka Washington Examineri vastutav väljaandja, sest viimane võimaldas sellise artikli avaldamist.

Varem oli Venemaa saatkond USA-s teatanud, et selline artikkel väljub ajakirjandusliku eetika piiridest ning üleskutse uurimist alustada tegi ka Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov.

Rogan kirjutas seepeale veel ühe arvamusloo, milles nentis irooniliselt, et kirjutamine riigi õigusest oma territooriumi kaitsta pole tänapäeval ilmselt populaarne.

"Nüüd siis väidab venemaa valitsus, et ma olen mingisugune terrorist, kui ma kirjutan arvamusloos, et suveräänne riik peab Venemaa agressioonile vastu astuma. Tegelikult on tõeliseks terrorismiks hoopis Venemaa enda tegevus Ukrainas. Kõige märkimisväärsemaks terroriaktiks Ukraina lähiajaloos on reisilennuki MH17 alla tulistamine, mille sooritasid Venemaa käsilased Venemaa relvadega," rõhutas USA ajakirjanik.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: