"Pealtnägija" tegi kokkuvõtte möödunud hooaja teemadest ({{commentsTotal}})

pealtnägija
pealtnägija

Mitu uurimist algatati ja kelle randmete ümber klõpsatasid rauad pärast saadet? Kes kaotas meie tõttu raha või kelle sülle kukkus vastupidi õnn? Mitu seadusemuudatust algatati "Pealtnägija" tõukel? Ehk mis sai "Pealtnägija" kangelastest ja antikangelastest edasi? Sellest andis saade aru hooaja viimases saates.

Alexander Kofkin pettis linna. Mäletatavasti on üks episood nn Savisaare protsessil süüdistus, et Kofkin andis altkäemaksu, et saada soodne rendileping Raekoja plats 10, mis on edasi renditud Rae restoranile, mida peab OÜ Amintor. Juba sügisel, kui saade sellest rääkis, oli kummaline, miks peaks Kofkin altkäemaksu andma, sest linnaga sõlmitud leping ei luba tal pinda kõrgema hinnaga edasi rentida ehk altkäemaksu andmisest poleks justkui midagi võita. Nüüd tuli aga välja, et Amintor läks Kofkini firma vastu kohtusse ja väidab hagis, et neil oli fiktiivne leping, mille alusel nad maksid aastaid Kofkinile lisaraha.

Kevadel rääkis saade petismaakler Natalja Jazõkovast, kes müüs ühte ja sama korterit eri inimestele ja kadus rahadega. Pärast saadet võeti ta vahi alla. Eelmisel reedel pikendati tema vahi all pidamist. Kui saate ajal oli kannatanuid politseile teada neli, siis pärast saadet on nende hulk kasvanud 20-ni. Prokuratuuri sõnul aitas saade kaasa uute ohvrite ilmsiks tulekul.

Patsientide Esindusühing, mida juhtis Pille Ilves, kes tuli sügisel välja kui vaktsiiniskeptik, kaotas sotsiaalministeeriumi rahastuse ja oli sunnitud uksed sulgema.

Kvoodipagulaste käitlemist on muudetud. Esiteks, Eestisse on siiani tagasi saadetud vaid üks siit plehku pannud kvoodipagulaste pere. Mis aga eriti oluline - riik loobub lähiajal lahkujate üle detailse statistika pidamisest ehk ei uuri, kes millal ja kuhu Eestist edasi läheb. Ka on loodud uus kvoodipagulaste majutamissüsteem, mis arvestab rohkem inimese enda arvamusega, kuhu ta elama soovib asuda ehk kui varem kupatati põgenikud piltlikult öeldes kõik maale elama, siis uue süsteemi puhul saadetakse nad esmalt majutuskeskustesse Vaos või Vägeval, kus aetakse korda nende esmased toimingud ja otsitakse koos nendega uus kodu. Lühidalt öeldes tähendab see kõik eeldatavasti seda, et tulevikus koondub suurem osa kvoodipagulasi Eesti suurematesse linnadesse, nagu on juhtunud mujal riikides.

Pärast saadet võttis terviseamet ette illegaalsete ilusüstide valdkonna ja algatas menetluse 14 ettevõtte suhtes, kellest enamik on väidetavalt süstimise lõpetanud. Samas firma Cutis Medical, kellest "Pealtnägija" lugu lahti hüppas, on viimase info kohaselt taas terviseameti radarile sattunud. Ettevõtte suhtes algatati uus uurimine seoses loata süstimisega selleaastasel ilumessil.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: