Sajandi kohtuprotsessi jätk: Rae restoran nõuab Kofkini firmalt 350 000 eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Alexander Kofkin ja Aivar Pilv.
Alexander Kofkin ja Aivar Pilv. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Seni on avalikkuse eest varju jäänud, et Tallinna Raekoja platsil Rae restorani pidav Amintor läks eelmise aasta detsembris ärimees Alexander Kofkini firma vastu kohtusse ja väidab sisuliselt oma hagis, et Kofkin ka pettis linna.

Hooaja alguses analüüsis "Pealtnägija", kuidas Keskerakondlik linnavalitsus jagab ettevõtetele soodsaid rendipindu läbipaistmatult ja mõnel juhul tundub see lausa kingitustena.

Selgus, et näiteks Eesti ühes prestiižsemas asukohas ehk Tallinna Raekoja platsil on linnavalitsuse rendihindades üüratud ja arusaamatud käärid. Kui Kehrwiederi kohvik maksab linnale 71 eurot ruutmeetri eest, siis ärimees Alexander Kofkin mõni meeter eemal Raekoja plats 10 vaid 43 eurot. Ja ajaloolise Rae apteegi eest saab linn veel kordi vähem.

Raekoja plats 10 on edasi renditud Rae restoranile ja on osa nn sajandi kohtuprotsessist, kus istuvad süüpingis endine linnapea Edgar Savisaar ja rida tuntud ettevõtjaid. Väidetavalt pikendas linn Kofkiniga soodsat rendilepingut Raekoja platsis pärast seda, kui suurärimees andis Savisaarele altkäemaksu. Siin on aga konks - nimelt ei luba linnaga sõlmitud leping Kofkinil pinda vaheltkasuga edasi rentida.

Juba sügisel tõstatas "Pealtnägija" küsimuse - miks pidanuks ärimees riskima ja andma altkäemaksu, kui ta sellest justkui midagi ei võida?

Nüüd selgus, et Rae restorani pidav Amintor läks eelmise aasta lõpus Kofkini firma vastu kohtusse ja väidab sisuliselt oma hagis, et Kofkin pettis ka linna.

Amintori advokaat Vahur Kivistik ütles "Pealtnägijale", et Kofkini firma pani üürilepingu sõlmimisel Amintoriga lisatingimuseks täiendava "puuklepingu", millega Kofkini firma annab justkui kasutada seadmeid ja osutab teenust, mida tegelikult ei tehtud.

Ehk kui uskuda firma hagi, oli neil aastaid Kofkiniga sisuliselt fiktiivne leping tehnika rendiks, mille sisse oli peidetud kordades suurem üüriraha. Nüüd tahab Amintor selle tühistada ja alusetult makstud ligi 350 000 eurot Kofkinilt tagasi saada.

Kofkini advokaat Aivar Pilv rõhutab, et Amintor täitis pooltevahelist koostöölepingut üle kümne aasta ilma igasuguste vaidlusteta ning püüab nüüd kriminaalmenetlust enda huvides ära kasutada ja esitab kunstlikke väiteid, et oma kohustuste täitmist vältida.

Kohtusaagas on detaile palju ja asi otsaga juba riigikohtus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: