Kuressaare kesklinna renoveerimistööd tõid asfaldi alt välja erilise kivi

{{1528122360000 | amCalendar}}

Kuressaare kesklinna renoveerimistöödel tuli asfaldi alt välja väga heas korras enam kui sajandivanune munakivisillutis, mida aga ehitusprojekti järgi ei saanud isegi osaliselt säilitada.

Kuressaare kesklinnas kriipis teisipäeval suur ekskavaator kui munakivisillutist kokku kraapis. Aga kriipis ka paljude kuressaarlaste hinges, nähes, kuidas osake Kuressaare sajanditevanusest ajaloost - kesklinna munakivisillutis - oma lõpu leiab, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kunagiste oma ala meistrite poolt kesklinna laotud sileda munakivisillutisega tänavalõigu säilitamiseks kas või osaliselt ehitusprojekt võimalust ei jätnud.

"Kuna on vertikaalplaneering ehk siis kõrgused muutuvad, siis olemasolevas tasapinnas ei oleks saanud seda munakivikatendit ka säilitada. Kõik munakivi, mis siit üles võetakse, kasutatakse ära käesoleva projekti raames teekatendi sees ja ka näiteks ümber puude," selgitas muinsuskaitseameti Saaremaa vaneminspektor Keidi Saks.

Raekojaesise asfaldi alt leiti esmaspäeval üles ka Kuressaarest algavate teede nullpunkt. See kivi kallurisse ei läinud.

"Praegu ta on Saaremaa muuseumi fondihoidlas varjul," kinnitas arheoloogilise järelevalve teostaja, Saaremaa muuseumi osakonnajuhataja Garel Püüa.

Kuigi nn auguga kivi viidi juba muuseumisse, lubas vallavanem Madis Kallas, et vähemalt see tähis pannakse täpselt samasse kohta tagasi.

"Ma saan ka inimestest aru, kes seda ilusat munakiviteed nüüd nägid ja see hakkas kuressaarlastele väga meeldima. Sealt tekkiski see soov, et kas seda ei saanuks säilitada originaalsel kijul. Aga kahjuks seda võimalust ei olnud," rääkis Kallas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: