Crowdestate: investorid Volta Loftide põlengu pärast muretsema ei pea ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1528443960000 | amCalendar}}

Crowdestate juht Loit Linnupõld ütles, et neljapäeval Tallinnas süttinud Tööstuse 47d hoone ise ja ehitustöödest tulenevad riskid on kindlustatud, mistõttu investoritel muretsemiseks põhjust pole.

Ühisrahastusplatvorm investeeris Endoveri Volta Loftide uusarendusse kahes jaos üle miljoni euro ning neis osales üle tuhande investorid.

Esimesena valminud Tööstuse 47b arendus lõppes Crowdestate'i jaoks plaanitult, sest nii laenu põhiosa kui ka teenitud intressid on Endover neile välja maksnud.

Neljapäeval põlenud Tööstuse 47d hoonesse investeeris Crowdestate ligi 330 000 eurot ning sealt on esimene intressiring juba investoritele laekunud.

"Meie jaoks on need töötavad projektid. Kahju lihtsalt, et selline õnnetus toimus. Aga ma olen täitsa kindel, et Endover saab selle "ravimisega" ilusti hakkama," ütles Linnupõld ERR-ile.

"Ega meil veel väga palju infot pole. Teame, et katusetöödest hoone süttis ja ilmselt on majas veekahjustused. Kõik ehitused on alati kindlustatud. Arvan, et see on pigem üks õnnetu kindlustusjuhtum. Ma täna ei näe põhjust, miks investorid peaks oma raha pärast muretsema," lisas ta.

Endover: kindlasti viime projekti lõpuni

Endoveri juht Robert Laud ütles ERR-ile, et põhisõnum ongi see, et hoone on kindlustatud ja kahjukäsitlus käima lükatud.

"Praegu ei ole veel kahjude suuruse üle mõtet spekuleerida. Hoone on alles ja kindlasti viime projekti lõpule," kinnitas ta.

Laud ütles, et ühisrahastust on kaasatud erinevatesse projektidesse palju, kuid alati on ettevõtte kõik korrektselt tagastanud.

"Erinevaid rahastamisviise ja kapitalikihte me kasutame, aga siin ei pea küll Crowdestate'i investorid muretsema praegu," ültles Laud.

Põlengu põhjuste kohta ütles Laud, et katusetööde alltöövõtja on praegu tõenäoline põlengu põhjustaja. "Aga ma ei saa seda veel kindlalt väita, sest seda kinnitust ei ole ekspertidelt veel tulnud."

Fotogalerii põlengust:

 

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: