Augustis asub Narvas ajutiselt tööle enam kui sada riigiametnikku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

President Kaljulaid Narvas.
President Kaljulaid Narvas. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Lisaks president Kersti Kaljulaidile ja tema ametkonnale asuvad suve teises pooles Narvas ajutiselt tööle ka teiste riigiasutuste esindajad, kokku enam kui sada ametnikku.

"Välitööde sisu on viia ametnikud pikemaks perioodiks tööle pealinnast välja mõnda teise Eesti piirkonda, maakonda või linna," ütles ERR-ile ettevõtmisega tegelev kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsler Piret Hartman.

Narvas ollakse tema sõnul "välitöödel" 6.-19. augustini. "Hetkeseisuga on teada, et osaleb 120 inimest 12 riigiasutusest - ministeeriumid ja ametid - samuti on andnud nõusoleku osaleda Swedbank oma meeskonnaga," sõnas Hartman. "Välitööde põhieesmärk on küsimustele leida lahendused kohapeal ning aidata piirkonda."

Ühine ajutine kontori on plaanis üles panna Tartu Ülikooli Narva Kolledžis, mille üle läbirääkimised käivad. "Majutusküsimused ja muud olmeteemad lahendavad konkreetsed asutused oma töötajate puhul individuaalselt," lausus Hartman.

Hartman ütles, et kultuuriministeeriumile on olulised arengustrateegiate (Ida-Virumaa programm, Ida-Virumaa arengukava ning Lõimuv Eesti 2030) jaoks sisuliste ideede kogumine koostöös ametkondade ning kohalike partnerorganisatsioonidega.

Valitsus on teinud otsuse Ida-Virumaa programmi algatamiseks 2018. aasta sügisest. Ida-Virumaa arengustrateegia peab valmima 2019. aasta jaanuariks, Lõimuva Eesti 2030 kokkupanemine toimub 2018-2019.

Kahe nädala jooksul peetakse sissejuhatav seminar, seejärel kaheksa seminari kohalikes omavalitsuses ning lõpus tehakse töödest kokkuvõte. Samas korraldavad valdkonnad ka oma seminare ja kohtumisi, lisaks toimuvad ekskursioonid, keelekohvikud ja palju muud. Loomulikult korraldavad eri asutused ka iseendale vajalikke sündmusi ja kohtumisi.

Ametnike välitööd toimusid Hartmani sõnul teadaolevalt esimest korda eelmise aasta augustis kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna eestvedamisel.

Nädala jooksul töötati Ida-Virumaal, peastaabiks oli toona integratsiooni sihtasutuse kontor Kerese keskuses. Viie päeva jooksul toimus pea kolmkümmend kohtumist viies Ida-Virumaa linnas kohalike omavalitsuste, noortekeskuste, riigiasutuste ja muude partnerorganisatsioonidega.

"Laiendati võrgustikku, selgitati ministeeriumi tegevusi ja plaane, pakuti lahendusi võimalikele probleemidele. Koostöö Ida-Virumaa partneritega oli väga positiivne ja sisukas ning sellest tulenevalt otsustati sarnase projektiga jätkata. Kindlasti võiks tulevikus mõelda teiste maakondade külastamise peale," lausus Hartman.

President Kersti Kaljulaid on Narvas kokku kuu aega ja teeb seda kolmes jaos, augusti lõpus ja septembri alguses kaks nädalat, ühe nädala novembri keskel ja teise kuu lõpus.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: