Kaljulaid hakkab Narvas tööle Narva kolledžis

President Kersti Kaljulaid koos paarikümne kantselei töötajaga hakkab oma Narvas viibimise ajal tööle Tartu Ülikooli Narva Kolledžis ja ööbib külalistemajas Elektra.

Kaljulaidiga tuleb kaasa paarkümmend presidendi kantselei töötajat, kes presidendi tööülesannete täitmiseks vajalikud on. Narva kolledžis saab presidendi ja tema kaaskonna kasutada olema nõupidamiste ruum ja paar kabinetti.

Presidendi kantselei direktor Tiit Riisalo sõnul on olulisemad kohtumised ja esialgne päevakava paigas. Näiteks on plaanis kohtumised mitmete Ida-Virumaa omavalitsusjuhtidega, kohalike ettevõtjatega ja ka kodanikuühendustega. Samuti külastab Kaljulaid kohalikke Politsei- ja Piirivalveameti ja Kaitseliidu esindusi.

Presidendi tavapärased tööfunktsioonid Riisalo sõnul kuidagi häiritud olema ei saa. Narvas olles võtab Kaljulaid vastu ka mõnede suursaadikute volikirjad ja mõned saadikud teevad sinna oma lahkumisvisiidi. Kuigi välispoliitikute visiite Narva hetkel planeeritud ei ole, on saatkondade huvi Narva vastu Riisalo sõnul suur.

"Seal on oodata sellist märkmisväärset diplomaatilise töö elavnemist. On plaanis seal vastu võtta uute saadikute volikorjad, mõned saadikud tulevad sinna oma lahkumisvisiite tegema. Paljudel saatkondadel on seal oma väikesed aktsioonid planeeritud," lausus Riisalo.

Kaljulaid on sügisel Narvas kokku kuu aega, kolmes jaos. 28. august - 6. september, 12.- 16. november ja 26. november - 1. detsember.

"Ei paraku mõeldav see, et riigipea on kuu aega järjest Narvas. On terve rida rahvusvahelisi kohustusi väljaspool Eestit ja ka kohustusi Tallinnas," ütles Riisalo.

"Selle riigipea nii pika seal olemise mõte ongi heas mõttes Eesti ja Ida-Virumaa kokku lõimida," ütles Riisalo.

Kaljulaidi Narvas viibimine jääb Riisalo kinnitusel presidendi kantselei eelarve piiresse.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: