Kohustuslik ajateenistus on parim kaitse rahvusvaheliste libauudiste vastu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Iga riik vajab oma sõjalist kommunikatsioonisüsteemi, leiti äsja Riias lõppenud NATO keskuse julgeolekufoorumil. Eesti on teistele riikidele eeskujuks, sest kohustuslik ajateenistus annab igaühele kogemuse, mida ei suuda ümber lükata ka kõige kavalamad libauudised.

Eesti kaitseväe juhatajal Riho Terrasel oli põhjust Eestit teavitamise vallas eeskujuks tuua - iga äsja toimunud suurõppusel Siil osalenu saab rääkida oma kogemusest, kõik see kokku ongi laiem pilt. Ajateenistuse läbinuid on palju ja neid on libauudistega keeruline eksitada.

"Oleme sisse viinud ajateenistuse, kus erinevate tehniliste valdkondade spetsialistid, aga ka ajakirjandust õppinud noored saavad ajateenistuse läbi viia just samas keskkonnas, tehes televisiooni, intervjuusid ja ajalehti. Oleme kujundanud ka psühholoogilise sõja võitluse üksuse, nii et meil on reservis päris tugev meeskond," hindas kaitseväe juhataja kindral Riho Terras "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus.

700 julgeolekueksperti 40 riigist püüdsid kasvaval libauudiste ajal leida lahendust, kuidas nende vastu võidelda ning kas ja kuivõrd need mõjutavad sõjalist juhtimist.

"Sõjalist operatsiooni kavandades peame mõtlema, millist sõnumit soovime edastada nii võimalikele oponentidele kui ka sõpradele," selgitas NATO Euroopa vägede strateegilise kommunikatsiooni juht Mark Laity.

Kuigi NATO üldpõhimõtted on samad, peab iga riik andma sõjalisele kommunikatsioonile oma sisu.

"Ühegi riigi sõjaline organisatsioon pole väljaspool selle riigi lugu ja kuvandit. Sõjaväelased ju kaitsevad neid väärtusi ja identiteeti," ütles NATO strateegilise kommunikatsiooni keskuse direktor Janis Sarts.

Keerulise olukorra tõttu maailmas kuulatakse Riias asuva NATO keskuse soovitusi järjest enam.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: