Asmann: investeeringuteks on vaja prognoosida 20-30 aastat ette ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ahti Asmann.
Ahti Asmann. Autor/allikas: ERR

VKG juhatuse esimehe Ahti Asmanni sõnul on vaja investeeringuteks prognoosida 20-30 aastat ette, kuid praegu riigis sellist stabiilsust ei ole.

Neljandat korda ilmunud põlevkivitööstuse aastaraamatust selgub, et 2017. aasta oli põlevkivitööstusele edukas. Eelmisel aastal kaevandati Eestis üle 16 miljoni tonni põlevkivi ning toodeti rekordiliselt üle miljoni tonni põlevikiviõli, vahendasid ERR-i teleuudised.

Aastaraamatu esitlusel nentisid põlevkivitööstuse esindajad, et suuremad investeeringud oleks tööstuses võimalikud siis, kui riigis oleks stabiilne ja tulevikku suunatud maksupoliitika.

Põlevkivi kompetentsikeskuse juhataja Kalle Pirk ütles, et 2017. aasta tõi tõusu põlevkivitööstusele, suurenesid müügitulud, ettevõtete investeeringud nii tootmisse kui keskkonnahoidu.

"Samaamoodi on kasvanud mõnevõrra töökohtade arv, riigitulud on võrreldes 2016. aastaga jäänud samaks ehk need ei ole vähenenud," märkis ta.

VKG juhatuse esimees Ahti Asmann ütles, et kui ettevõte tahaks täna investeerida 100 miljonit, ehitada uut tehast, siis nende tehaste eluiga on 30 aastat.

"Midagi peab olema võimalik prognoosida 20-30 aastat ette, kuid täna sellist stabiilsust ei ole," nentis ta.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: