Kohus mõistis Kornilovi juhitud MTÜ Altmedia süüdi võltsimises

Harju maakohus mõistis kaitsepolitsei aastaraamatus Vene mõjuagendiks nimetatud Aleksandr Kornilovi juhitava MTÜ Altmedia süüdi võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises ning määras rahalise karistuse 6000 eurot.

Kohus tunnistas MTÜ Altmedia süüdi, kuid lõpetas prokuratuuri ettepanekul oportuniteediga menetluse Kornoilovi, Aleksandr Dorofejevi, Vitali Roiko, Natalja Roiko ja firma Rona International suhtes.

Kornilov ja Rona International peavad maksma riigituludesse 2000 eurot, Natalja Roiko 300 eurot ja Vitali Roiko 250 eurot, kuid Dorofejevil tuleb teha 60 tundi üldkasulikku tööd.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistas internetiportaalide baltija.eu ja Baltnews väljaandjat ning Venemaa kaasmaalaste koordinatsiooninõukogu Eestis liiget Aleksandr Kornilovit võltsimises ja võltsitud dokumentide kasutamises.

Teisi süüdistas prokuratuur dokumentide võltsimises ja nende kasutamises, mis uurimisorganite hinnangul andis neile võimaluse maksukohustustest kõrvale hoida, kirjutas ERR-i venekeelne uudisteportaal.

2015. aastal arestis maksuamet Kornilovile kuuluva MTÜ Altmedia pangaarve, kuna oli alust arvata, et MTÜ-st viidi raha fiktiivsete tehingute varjus maksuvabalt välja. 2016. aastal peeti Kornilov maksukuriteos kahtlustatavana kinni.

Prokuratuur nõustus kriminaalmenetluse lõpetamisega oportuniteediga, kuna kuriteoga tekitatud kahju on hüvitatud ning süüdistatavad on varem karistamata.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: