Baltija väljaandja Kornilovi süüasi võib laheneda kokkuleppekaristusega

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kornilov kohtub Balti jaamas Baltnewsi projekti käivitaja Vladimir Lepehhiniga (vasakul), keda kapo aastaraamat nimetab Kremli propaganda „halva tahte saadikuks”. Autor/allikas: Kapo aastaraamat

Harju maakohus andis internetiportaalide baltija.eu ja Baltnews väljaandja ning Venemaa kaasmaalaste koordinatsiooninõukogu Eestis liikme Aleksandr Kornilovi võltsimise kriminaalasjas karistusleppe läbirääkimisteks aega teisipäevani.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab Kornilovit võltsimises ja võltsitud dokumentide kasutamises. Lisaks Kornilovile on kohtu all Aleksandr Dorofejev, Vitali Roiko, Natalja Roiko, firma Rona International ja mittetulundusühing Altmedia.

Kõiki neid süüdistatakse dokumentide võltsimises ja nende kasutamises, mis uurimisorganite hinnangul andis neile võimaluse maksukohustustest kõrvale hoida, kirjutas ERR-i venekeelne uudisteportaal.

Kornilov end süüdi ei tunnista.

"Kogu see lugu on jätk mulle varem avaldatud survele, sealhulgas regulaarsele kontrollile piiriületusel, minu nime nimetamisele kapo aastaraamatutes ja maksukontrollile. Seega võitlevad võimud endale ebamugava ajakirjanduse ja dissidentidega," on Kornilov varem öelnud.

2015. aastal arestis maksuamet Kornilovile kuuluva MTÜ Altmedia pangaarve, kuna oli alust arvata, et MTÜ-st viidi raha fiktiivsete tehingute varjus maksuvabalt välja. 2016. aastal peeti Kornilov maksukuriteos kahtlustatavana kinni.

Kapo aastaraamatus on Kornilovit nimetatud Vene mõjuagendiks.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: