Nõo vallas hukkus avariis sõiduauto juht ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1529583720000 | amCalendar}}
Autor/allikas: politsei

Neljapäeval kell 14.42 juhtus Tartumaal Nõo vallas Nõgiaru külas raske liiklusõnnetus, milles hukkus sõiduautot juhtinud 19-aastane noormees.

Praeguseks kogutud andmetel kaldus Tartust Valga suunas liikunud Volkswagen Passati juht seni teadmata põhjusel vastassuunavööndisse.

Talle vastu liikunud 37-aastasel veokijuhil, kel olid haagisel lastiks sõiduautod, ei õnnestunud kokkupõrget enam vältida. Veoauto Mercedes sõitis teelt välja kraavi külili ning sõiduauto paiskus saadud löögist omakorda umbes poolsesaja meetri jagu kokkupõrkekohast eemale teeserva.

Volkswagenis üksi sõitnud 19-aastane noormees hukkus saadud vigastustesse sündmuskohal. Veoauto roolis olnud mees sai traumapunktis esmaabi ning lubati kodusele ravile, temaga kaasa sõitnud 6-aastane laps pääses vigastusteta.

Õnnetus juhtus sirgel ja hea nähtavusega teelõigul, kus lubatud suurim sõidukiirus on 90 km/h. Õnnetuse juhtudes vihma enam ei sadanud ning sõidutee oli juba võrdlemisi kuiv.

Tunnistajate esmaste ütluste põhjal liikles Volkswageni juht õnnetusele eelnenud ajal liiklusreeglite kohaselt, ka pole noorel sõidukijuhil varasemaid liiklusrikkumisi.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk märkis, et seni pole veel üheselt selge, millistel asjaoludel õnnetus juhtus. Kriminaalmenetluse käigus kogutakse lisainfot tunnistajate ülekuulamise, ekspertiiside, veoki pardakaamera salvestuse ning teiste võimalike allikate uurimise teel.

"Äärmiselt kurb päev, kuna üks noor inimene on liikluses taas elu kaotanud. Seda enamgi, et tänane päev pidi noormehele ees oodanud lõpuaktuse tõttu olema üks tema õnnelikumaid päevi," sõnas ta kahjutundega.

"Kui jätta kõrvale joove ja kiirus, mis teistel juhtudel sagedamini traagiliste tagajärgedega avariideni võivad viia, on süvenev probleem paraku ka kõrvalised tegevused autoroolis. Silmad peavad olema kogu aeg sõiduteel ning käed roolil, sest auto juhtimine on tegevus, millele peab kogu oma tähelepanu suunama," ütles ta. Kas ja millist osatähtsust võisid antud õnnetuse puhul omada kõrvalised tegevused või muud tegurid, selgitatakse kriminaalmenetluses.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: