Lõkke tegemise lauskeeld kehtib vaid Jõgeva- ja Ida-Virumaal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jaanituli.
Jaanituli. Autor/allikas: Tiia Teder / Klassikaraadio

Päästeamet teatas, et tänu viimaste päevade vihmasadudele on enamikus osas Eestist suur tuleoht langenud ning lõkke tegemise keeld püsib vaid Jõgeva- ja Ida-Virumaal.

Alates laupäevast jäävad suure tuleohuga piirkondadeks Eestis vaid Jõgevamaa ning Ida-Virumaa, ülejäänud Eesti Vabariigi territooriumil jääb kehtima tuleohtlik aeg.

Kui suure tuleohuga aeg tõi eelkõige kaasa lisapiirangud metsas- ja maastikul liikumisel, st keelatud oli metsas ja maastikul suitsetamine, grilliseadme kasutamine ja lõkke tegemine, sealhulgas selleks ettevalmistatud kohas, siis tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha vaid selleks ettenähtud kohtades.

Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe sõnul lähtuti suure tuleohuga aja lõpetamisel muutunud ilmastikuoludest.

"Tänu viimaste päevade vihmasadudele on suures osas Eestis suur tuleoht langenud ning seetõttu jäävad ainsateks suure tuleohuga piirkondadeks Eestis Jõgevamaa ning Ida-Virumaa," sõnas Tähe.

Tagne Tähe tuletas siiski meelde, et oluline on teha oma jaanilõket ohutult, pidades silmas peamisi tuleohutusnõudeid.

"Lõkkease tuleb teha mittesüttivale pinnale ning lõket tohib teha vaid vaikse tuulega, kui tuul on aga liialt tugev, nagu täna, oleks mõistlik kaaluda, kas lõket üldse teha," lisas Tagne Tähe.

Ka väiksest maastikupõlengust võib saada hetkega ulatuslik ja traagiliste tagajärgedega põllu- või metsapõleng, mistõttu on väga tähtis lõkke tegemisel nii metsas, maastikul kui koduaias järgida tuleohutusnõudeid:

· Lõkkease tuleb teha mittesüttivale pinnale ning käepärast tuleb hoida esmased kustutusvahendid.

· Lõket tohib teha vaid nõrga tuulega – kuni 5 m/s.

· Lahtist tuld ei tohi jätta järelevalveta, lõkkel tuleb lasta lõpuni põleda, lõkkejäägid kustutada veega või summutada liivaga.

· Metsas liikujatel on lõkke tegemisel ja grillimisel soovitav kasutada riigimetsa majandamise keskuse lõkkekohti, mille asukohad on leitavad internetilehelt www.rmk.ee. Infot avalike lõkkekohtade ja grillimisplatside kohta saab ka kohalikest omavalitsustest.

Täpsemat infot ohutuks grillimiseks ja lõkke tegemiseks saad küsida päästeala infotelefonilt 1524. Ühtlasi tuletab päästeamet tuletab meelde, et kulupõletamine on Eestis keelatud aastaringselt.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: