Riigikohus ei võtnud Autorollo tsiviilasjas esitatud kaebusi arutusele

Autorollo kirja kandva haagisega veok Tallinna kesklinnas aprillis 2018.
Autorollo kirja kandva haagisega veok Tallinna kesklinnas aprillis 2018. Autor/allikas: ERR

Riigikohus ei võtnud esmaspäeval arutusele Autorollo pankrotihaldurite, endise vandeadvokaadi Siim Roode ja advokaadibüroo Njord vaidlustust märtsi alguses Tallinna ringkonnakohtus langetatud kohtuotsusele. Keit Pentus-Rosimannus ja Rain Rosimannus pääsesid nõudest lõplikult.

Autorollo pankrotihaldurite Martin Krupi ja Katrin Prüki esindaja vandeadvokaat Olavi-Jüri Luik taotles ringkonnakohtu 2. märtsi otsuse tühistamist täies ulatuses ja selle saatmist ringkonnakohtule uueks läbivaatamiseks.

NJORD Advokaadibüroo OÜ esindajad vandeadvokaadid Marit Toom ja Madis Saar taotlesid ringkonnakohtu otsuse tühistamist osas, milles hagi NJORD AB suhtes rahuldati ning uut otsust, millega jäetakse hagi rahuldamata. Alternatiivselt palusid advokaadid asja tühistatud osas uut läbivaatamist ringkonnakohtus.

Siim Roode esindajad vandeadvokaadid Andres Aavik ja Julia Kljukatš tahtsid Autorollo nõude täies ulatuses rahuldamata jätmist.

Ringkonnakohus tühistas Harju maakohtu 2014. aasta 27. juuni otsuse osas, milles maakohus mõistis Rain Rosimannuselt välja 135 657,98 eurot ja jättis menetluskulud tema enda kanda.

Ringkonnakohus jättis OÜ Autorollo pankrotihaldurite Martin Krupi ja Katrin Prüki nõude Rain Rosimannuselt 176 600 euro ja viivise saamiseks rahuldamata ja Rain Rosimannuse menetluskulud Osaühingu Autorollo pankrotihaldurite Martin Krupi ja Katrin Prüki kanda.

Ringkonnakohus jättis maakohtu otsuse muutmata osas, millega jäeti nõue Keit Pentus-Rosimannuse vastu rahuldamata.

"Õiglus võitis, minu vastu algusest peale alusetult esitatud valekaebused kaotasid. Tänane otsus on juba viies samasisuline, mis kohtud selles vaidluses teinud on," kommenteeris ringkonnakohtu otsust Keit Pentus-Rosimannus sotsiaalmeedias.

Ringkonnakohus leidis, et tuleb rahuldada Autorollo pankrotihaldurite Martin Krupi ja Katrin Prüki hagi Siim Roode ja NJORD Advokaadibüroo OÜ vastu osaliselt ning mõista Roodelt ja advokaadibüroolt solidaarselt Autorollo pankrotivarasse kahju hüvitamiseks 120 052,41 eurot ja viivis 51 123,55 eurot.

2012. aasta 3. detsembril esitas Autorollo pankrotihaldurid Harju maakohtule hagi Rain Rosimannuse, Siim Roode, OÜ Roode & Partnerid, NJORD Advokaadibüroo OÜ, Keit Pentus-Rosimannuse ja Väino Pentuse vastu, milles palus mõista kostjatelt solidaarselt välja kahjuhüvitise ja viivise. Hageja esitas kõigi kostjate vastu solidaarselt viis erinevatest asjaoludest tulenevat kahju hüvitamise nõuet.

Esiteks palus hageja mõista välja 176 600 euro suuruse kahjuhüvitise ja hagi esitamise ajaks sissenõutavaks muutunud viivise 36 107,07 eurot. Teise nõude rahuldamiseks palus hageja mõista välja 220 889,65 euro suuruse kahjuhüvitise ja sissenõutavaks muutunud viivise 41 386,09 eurot. Kolmandaks palus hageja mõista välja 9 784,11 eurot ja sissenõutavaks muutunud viivise 1 324,94 eurot. Neljanda nõude rahuldamiseks palus hageja mõista välja 24 010,58 eurot ja sissenõutavaks muutunud viivise 4 850,96 eurot. Viiendaks palus hageja mõista välja 24 648,98 eurot ja sissenõutavaks muutunud viivise 3 829,50 eurot.

Lisaks palus hageja mõista kõigilt põhinõuetelt välja ka alates 01.12.2012 viivise seadusjärgses määras kuni kohustuse täitmiseni. Menetluskulud palus hageja jätta kostjate kanda. Harju maakohus jättis 2013. aasta 12. aprilli määrusega hagi Väino Pentuse vastu läbi vaatamata, kuna sama nõue oli esitatud ka Pentuse pankrotimenetluses ja pankrotimenetlus lõppes raugemisega.

Ringkonnakohtu menetluses oli vaidluse all hageja esimene nõue kahju hüvitise 176 600 euro ja viivise saamiseks Rain Rosimannuse, Siim Roode, NJORD Advokaadibüroo OÜ ja Keit Pentus-Rosimannuse vastu, hageja neljas ja viies nõue Siim Roode ja NJORD Advokaadibüroo OÜ vastu ulatuses, milles need nõuded nimetatud kostjate vastu rahuldati, ehk neljas nõue 17 954,75 euro ja viivise ning viies nõue 6 135,52 euro ja viivise väljamõistmise osas.

Autorollo pankrot kuulutati välja 2011 aastal. 2012. aastal esitas pankrotitoimkonna kontrolli alla liikunud Autorollo ligi 580 000-eurose tsiviilhagi Keit Pentus-Rosimannuse, Rain Rosimannuse ja advokaat Siim Roode ning Roode osalusega ettevõtete Roode & Partnerid ning MAQS Law Firm Advokaadibüroo vastu.

Kohus vabastas hagist eraisiku pankroti läbimise tõttu Väino Pentuse, kellele Autorollo kuulus.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: