ERJK loobus Autorollo ja Reformierakonna tehingute uurimisest

Erakondade järelvalvekomisjon
Erakondade järelvalvekomisjon Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) otsustas neljapäeval, et ei alusta menetlust uurimaks Autorollo ja Reformierakonna rahalisi seoseid.

Komisjonile tegi avalduse menetluse alustamiseks Autorollo pankrotitoimkonna esimees Teet Järvekülg, kes esitas kahtlusi, et selles kaasuses on ettevõte moondunud erakonnale antud rahaks.

"Tuginedes olemasolevale informatsioonile ja arvestades komisjoni seadusest tulenevaid võimalusi pidasime meiepoolset uurimist perspektiivituks," ütles ERJK aseesimees Kaarel Tarand ERR-ile.

Nende annetuste küsimuses on Reformierakonna poolt Tarandi sõnul korduvalt öeldud, et need isikud, kes neid summasid tol ajal erakonnale annetasid, tegid seda isiklikest vahenditest.

"Nüüd see tõestamise koht peaks olema selles kaasuses see, et millist ahelat pidi on jõudnud Autorollo raha nende Reformierakonna liikmeteni, kes on selle annetanud oma raha pähe erakonnale. /.../ Peaks tõestama seda, et see siiski on olnud juriidilise isiku annetus," on Tarand ERR-ile varem rääkinud.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: