Tallinnas süttis prügikütuse tootmishoone

{{1530282420000 | amCalendar}}

Tallinnas Suur-Sõjamäe tänaval süttis reede õhtul Ragn-Sellsi prügikütuse tootmise hoone ning öö läbi kestnud kustutustööd jätkuvad ka laupäeva hommikul, ütles ERR-ile Põhja päästekeskuse valvepressiesindaja.

"Põhjust rõõmustada praegu pole," ütles ERR-ile Põhja päästekeskuse valvepressiesindaja Piret Veskimäe. Tulekahju on küll kontrolli all, ent kuna hoone katus on sisse varisenud ja konstruktsioonid ohtlikult nõrgaks muutunud, ei pääse tuletõrjujad kõikjale ligi. Appi on tellitud koostööpartnerid eritehnikaga. Sündmuskohal viibib kuus päästeameti põhiautot.

Kui aktiivse põlengu ala oli reede õhtul 100 ruutmeetrit, siis järelkustutustööd käivad laupäevahommikuse seisuga 1000 ruutmeetril. Põlengupaigast levib ka suitsu, mistõttu kehtib endiselt soovitus lähikonnas viibivatel inimestel uksed-aknad kinni hoida.

Reede õhtul kandus tulekahjust eralduv suits osaliselt üle Suur-Sõjamäe tänava ka Tallinna lennuväljale. Päästeamet reageeris tulekahjule kõige kõrgema reageerimisastme järgi, vahendas "Aktuaalne kaamera".  

"Aktuaalse kaamera" reporter Vahur Lauri rääkis, et eemalt vaadates oli näha erinevaid plahvatusi, mis tõusid 10 meetrite kõrgusele. Päästetööde juht Marek Hindreus selgitas, et tegemist võib olla õlitünnidega, mis kuumuse tagajärjel plahvatavad. Plahvatused teevad tema sõnul päästjate jaoks selle põlengu kustutamise äärmiselt keeruliseks.

"Hoonesse sisse minna ei saa, kuna kõrge temperatuur on ja hoone on siusuliselt muutunud ka varisemisohtlikuks," rääkis Hindreus.

Kella 20 ajal teatas päästeamet, et teostatud on esmased õhumõõtmised, mille järgi pole tuvastatud inimese tervist tõsisemalt ohustavaid ühendeid. "Siiski soovitame hoida lähipiirkonnas uksed-aknad kinni, lülitada välja ventilatsioon ning võimalusel vältida piirkonnas liikumist," kordas amet.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: