Päästjad kustutasid Tallinnas prügikütuse tootmishoone ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1530384060000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Tallinnas reedel süttinud Ragn-Sellsi prügikütuse tootmishoone põleng kustutati lõplikult ööl vastu pühapäeva.

Pühapäeval tegelevad päästjad veel olukorra jälgimisega Suur-Sõjamäe jäätmekütuse tehases, teatas päästeamet.

Laupäeva keskpäeval ütles päästeameti vanem operatiivkorrapidaja Tiit Käit, et tulele on põhimõtteliselt piir pandud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Aga tuli on veel selles biofiltris sees ehk siis hakkepuit, mis on siis umbes 900 ruutmeetrisel pinnal. Kuskil sada kanti on seda hakkepuitu. Aga kustutustöid siis raskendab see, et sinna on peale on kuumaga vajunud plekk-katus," rääkis Käit.

Tänu hakkepuidule peale vajunud plekk-katusele, ei jõudnud Käiti sõnul sinna aga kustutusvesi ning appi tuli tellida eritehnika. Laupäeval oli kohal kuus põhiautot koos eritehnika ja redelitega. Tiit Käit ütles,et kustutustööd on ressursimahukad ja ka hoone on enam kui 7000 ruutmeetri suurune.

Käit ütles, et ta pole ehitusekspert, kuid praktiliselt hoonet enam pole. "Kui ma nüüd seda pilti vaatan, siis enamuses ongi see tuli üle käinud. Peaaegu 6000 ruutmeetri ulatuses ongi see põlenud," lausus ta.

Ragn Sellsi juhatuse esimees Rain Vääna ütles, et tootmist on taolise õnnetuse puhul keeruline taastada. Esmalt tuleb tema sõnul hinnata kahjud.

"Kahjude hindamisega saame siis tegelema hakata, kui päästeamet lubab meil hoonesse siseneda, aga praegu juba välisel vaatlusel on selge, et kahjud on ulatuslikud. Täpse kahjunumbri selgitame välja lähinädalatega, kui toimuvad ekspertiisid ja muud sellised asjad," rääkis Vääna.

Kuidas tuli lahti läks, selgitavad päästeameti menetlejad. Poolteist kuud tagasi toimus samas kohas samuti põleng.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: