Prantsusmaal põgenes vanglast kurikuulus röövlipealik, abiks oli helikopter

Prantsusmaal põgenes vanglast tuntud kurjategija Rédoine Faïd. Mehel olid põgenemisel abiks helikopter ja kolm relvastatud abilist.

Põgenemine Pariisist kagus asuvast Réau en Seine-et-Marne'i vanglast leidis aset pühapäeva keskpäeva paiku, vahendasid AFP, Le Parisien, le Monde, BFMTV, Yle jt.

Põgenemise täpsemad asjaolud on alles selgitamisel.

Vanglaametnik Jean-François Forget selgitas, et Faïd põgenes hetkel, kui ta viibis vangla külastusruumis.

Sündmused said alguse, kui kolm relvastatud meest saabusid vangla sissekäigu juurde ja nõudsid, et Faïd vabastataks. Kuna võimuesindajate tähelepanu pöördus koheselt kolmele kurjategijale, õnnestus Faïdil põgeneda vangla muruväljakule, kus teda ootas juba stardivalmis helikopter.

Helikopter leiti hiljem Pariisi lähistelt põlenuna.

Keegi põgenemisoperatsiooni käigus viga ei saanud.

Kurikuulus röövel Faïd oli vanglas seoses kahe süüdimõistva kohtuotsusega, millest ühe eest sai ta 25 ja teise eest 18 aastat vabadusekaotust.

Aastal 2010. üritas ta koos kaaslastega röövida rahaveoautot. Röövimiskatsele järgnes põgenemisralli, mille käigus tulistasid kurjategijad politseinike suunas ning üks korrakaitsja sai surma.

Tegemist oli Faïdi teise põgenemisega. Aastal 2013 põgenes ta Lille-Séquedin'i vanglast. Tookord võttis ta neli valvurit pantvangi ja õhkis põgenes mitu ust. Põgenemisteekond sai läbi alles kuus nädalat hiljem, kui ta tabati ühest Pariisi lähedal asuvast hotellist.

1972. aastal sündinud Faïd on Prantsusmaa avalikkuses üks tuntumaid kriminaalkurjategijaid, kes on enda sõnul olnud eeskujuks mitmetele filmikangelastele.

Tema ja Jean-Claude Biseli juhtisid kuritegelikku jõuku, mis tegeles Pariisi piirkonnas relvastatud röövide, juveelivarguste ja väljapressimistega. Ühe röövi järel põgenes alžeeria juurtega prantsuse kriminaal kusjuures Iisraeli, õppis seal ära heebrea keele, et end selliselt viisil Prantsuse võimude eest varjata.

1997. aastal mõistis kohus ta selle eest 30 aastaks vanglasse, kuid 10 aasta pärast vabanes ta enne tähtaegselt.

Samuti pälvis ta tähelepanu teleintervjuudega ning memuaarideraamatutega, kus ta on kirjutanud Pariisi äärelinnade kuritegelike ringkondade eluolu. 

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: