Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Illukal avati omavalitsuse raha eest ehitatud tankla

Ida-Virumaal Illukal avatud automaattankla teeb eriliseks asjaolu, et see ehitati omavalitsuse raha eest. Tankla läks maksma üle 420 000 euro.

Illuka tankla on kui omapärane mälestusmärk haldusreformile, mille üks eesmärk oli omavalitsuste tulubaasi tasandamine. Nimelt otsustas Illuka vald vahetult enne sundliitmist Alutaguse vallaga, et eelarvest eraldatakse raha vallamaja lähistele tankla ehitamiseks. See läks tänu põlevkivirahale edukalt elanud Illuka vallale maksma sama palju kui oli samuti nüüdsest Alutaguse valda kuuluva Alajõe valla kogu aastane eelarve, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Illuka viimane vallavanem ja praegune Alutaguse vallavalitsuse liige Oleg Kuznetsov nentis, et suures ühendvallas sellist investeeringut teha ei saaks.

"Kui majanduslikult võtta, siis see tankla ennast lõppude lõpuks õigustab. Aga jah, kui võtta ühekordset investeeringut, siis nüüd, kui on viis valda koos, sellist asja pole enam võimalik teha," tõdes Kuznetsov.

Seni Illukalt paarikümne kilomeetri kaugusel Jõhvis tankimas käinud Villio Reinsalu avaldas lootust, et tankla suudab end ära majandada.

"Olgugi, et mina olin alguses natukene skepsises. Mõtlesin, et kunagi oli meil siin liikuv tankla, kuid see suri ära, et kas ka uus tasub ennast ära. Ma siiski usun, et automaattankla tasub ennast ära," ütles ta.

Teisipäeval oli küll tankla pidulik avamine ja selle võimaluste tutvustamine, kuid tankla on töötanud juba paar nädalat.

Kümneaastase rendilepinguga tanklat haldav Alexela lootis, et huvi on suurem, sest praegu külastab tanklat kuni 30 inimest päevas.

"Ta kunagi ei saa olema võrreldav linna või trassitanklaga, aga kui ta on kohalike jaoks leitud, siis orienteerutakse oma tankimistega siia ümber," sõnas Alexela Oili juhatuse liige Aivar Räim.

Illuka on Alexela jaoks viies munitsipaaltankla, kuid selle teeb eriliseks asjaolu, et Illuka on neist ainus, mis tegutseb mandril.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: