Maaklerina esinenud naine sai süüdistuse 19 inimese petmises ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kohtuhaamer.
Kohtuhaamer. Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab maaklerina esinenud naist 19 inimese petmises.

Prokuratuur süüdistab Natalja Jazõkovat (52) korduvas suureulatuslikus kelmuses ning omastamises, kirjutab ERR-i venekeelne uudisteportaal.

Süüdistuse kohaselt avaldas maaklerina esinenud Jazõkova internetis korterite müügikuulutusi ja veenis ostuhuvi näidanud inimesi tegema talle suurtes summades ettemakseid valdavalt sularahas.

Kannatanutelt saadud raha kasutas naine isiklikuks otstarbeks, notariaegu ei broneerinud ning vaatamata kannatanute nõudmistele raha ei tagastanud.

Samuti süüdistatakse teda selles, et ta vormistas kiirlaene kannatanute nimelt, kasutades selleks pettuse teel saadud netipangadokumente.

Uurimine selgitas, et Jazõkova pani kuriteod toime 2015. aasta detsembrist kuni tänavu jaanuarini ning kasutas kelmusteks osaühingut, milles ta on ainuosanik ja juhatuse ainuliige.

Lisaks sellele süüdistatakse Jazõkovat selles, et ta andis ühele kannatanule laenu ning võttis pandiks erinevaid kuldehteid. Kuigi kannatanu maksis Jazõkovale laenu tagasi, siis ehteid ta tagasi ei saanud.

Kokku on selles kriminaalasjas 19 kannatanut, neist üks on juriidiline isik.

Jazõkova viibib kohtu loal vahi all alates märtsist.

Kriminaalasja uuris Põhja prefektuuri kriminaalbüroo kelmuste- ja küberkuritegude talitus.

"Süüdistatav viibib hetkeseisuga trellide taga üle nelja kuu. Loodan, et kohus nõustub meiepoolse uurimisversiooniga ning tänu kiirele kohtumenetlusele asutakse kannatanutele tekitatud kahju heastama," ütles Põhja ringkonnaprokurör Loreta Kelvet.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo kelmuste- ja küberkuritegude talituse juht Hannes Kelt ütles, et kinnisvaraturul võiks kehtida sama reegel, mis aktsiaturulgi.

"Ära kunagi pane mängu rohkem kui oled valmis kaotama. Sageli ostetakse kortereid viimaste säästudega. Nii suuri otsuseid tehes tuleb tegutseda läbimõeldult ja mõelda enda kaitsmisele. Kindlasti ei tasu teha sissemakseid või broneerimistasusid sularahas – eelistada võiks pangaülekandeid ja seda tunnustatud maakleri ettevõtte kontole või notari deposiitkontole. Samuti tuleb veenduda, et broneerimisleping oleks omaniku ja ostja, mitte maakleri ja ostja vahel," rääkis Kelt.

Keldi sõnul tuleks alati minna ise kinnisvaraga tutvuma. "See aitab kaitsta maaklerite vastu, kellel tegelikult ei ole konkreetse kinnisvara müügiprotsessi esindusõigust. Lisaks tuleb kasuks maakleri, korteri ning omaniku taustakontroll avalikest allikatest, et sarikelme tuvastada. Tark ei torma nii suure otsusega," ütles ta.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: