Muinsuskaitse sekkus Madisoni tegemistesse Sirgu ausamba püstitamisel ({{commentsTotal}})

Muinsuskaitseamet seadis vabadussõdalase August Sirgi mälestussamba püstitamiseks omad tingimused, mis ettevõtmise taga oleva riigikogu Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda (EKRE) kuuluva liikme Jaak Madisoni hinnagul on väiklased ja kiuslikud.

"Täna sai minus taas kinnitust veendumus, et Eestis on valitsevaks kihiks ametkonnad koos kitsarinnaliste, lühinägelike ja tihti ka väga rumalate ametnikega. Nimelt muinsuskaitseamet on üheks selle näiteks," teatas Madison reedel sotsiaalmeedias.

Sirgule on plaan olnud rajada ausammas Järvamaale Ambla kalmistule, kuhu on maetud ka ta vanemad.

"Algne plaan oli kaunis - Sirk istuvas asendis, seljas Vabadussõja vorm ja mõtlikult tervitab kõiki Vabadussõja ausamba juurde tulijaid. Muinsuskaitseamet ei andnud luba. Põhjus? Pidi rikkuma "nelinurkset kavandit, mis on rõhutatud nelja tamme ja hekiga." Harisin neid, et seal pole nelja tamme. Üks tamm läks kohe välja 1920. aastatel, järel on kolm tamme. Hekki ei puutuks me üldse," kirjeldas Madison.

Madison väidab, et pooled muinsuskaitseametnikud tuleb lahti lasta ja kinnitas, et on probleemi lahendamiseks pöördunud kultuuriministeeriumisse.  

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: