Neivelti Pocopay kahjum süvenes ({{commentsTotal}})

Indrek Neivelt
Indrek Neivelt Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Ettevõtja Indrek Neivelti asutatud aktsiaselts Pocopay, mis pakub mobiilirakenduste kaudu makse- ja muid finantsteenuseid, kasvatas mullu käivet, kuid jäi üle 1,3 miljoni euroga kahjumisse.

Majandusaasta aruandest selgub, et mullu oli Pocopay käive ligi 350 000 eurot ehk üle kahe ja poole korra enam 2016. aastaga võrreldes, mil see jäi ligi 137 000 euro juurde. Kasvas aga ka kahjuminumber, kukkudes 1,307 miljoni euroni. Kahjumis on ettevõte olnud ka varasematel aastatel: 2016. aastal jäädi miinusesse üle 672 000 euroga ning aasta varem ligi 596 000 euroga.

Pocopay varad moodustasid 2017. aasta detsembri lõpu seisuga ligi 2,348 miljonit eurot ning ettevõttes töötas 15 täistööajaga töötajat.

Ettevõtte tegevjuht Indrek Neivelt ei näinud mullustes tulemustes põhjust pessimismiks ja kirjutas tegevusaruandes, et usutavasti tuleb tänavune aasta palju edukam.

Ta tõi välja, et müügiprotsess klientide leidmiseks võtab tavaliselt aega üle aasta ning see muudab ka majandustulemused väga kõikuvaks. "Ühe partneri ootamatu strateegiamuutus viimasel hetkel muutis meie esialgseid plaane ja oluliselt ka 2017. aasta majandustulemust. Õnneks olid meil ka teised variandid ja 2018. aasta alguses sõlmisime suure lepingu järgmise kliendiga," selgitas Neivelt.

Tema sõnul on pangandusturg suures muutumises, sest turule sisenevad uued tulijad, kel on kliendibaas ja kes tahavad oma pakkumist kliendile edasi arendada. Suured võimalused on jaekaupmeestel, telekomifirmadel ja digitaalsetel laenuandjatel, kes saavad tegutseda praegustest pankadest palju väiksema kulubaasiga.

"Olemasolevad pangad peavad järgmise kolme-nelja aasta jooksul oma kulutusi vähemalt veerandi võrra vähendama," prognoosis Neivelt. "Seda ei saa teha vanade tehnoloogiatega. Hinnanguliselt peab kolmveerand Euroopa pankadest välja vahetama oma pangatuuma. Pocopayl ja meie sõsarettevõttel Pocosys on täna kasutusel üks uuemaid ja tõhusamaid eraisikute igapäevapanganduse süsteeme Euroopas. Me teeme ühiseid pakkumisi ja oleme paindlikud. Oleme koos valmis süsteemi nii rentima kui ka koodi müüma."

Pocopay pakub jaeklientidele finantsteenuseid mobiilirakenduste kaudu. Teenuseid pakutakse nii oma tehnoloogia kui ka kolmandate osapoolte pakutavate finantsteenuste integreerimise teel. Mullu hakkas ettevõte pakkuma teenust ka kolmandatele osapooltele, kes soovivad osaleda maksete äris.

Detsembris restruktureeriti kontsernisiseseid nõudeid, mille käigus pikendati kontsernisiseste kohustiste tähtaegu ja limiite. Emaettevõte OÜ Poco Holding võttis üle Pocopay ja Pocosysi kohustised kontserni peamise rahastaja OÜ Trust IN ees ning tasaarveldati vastastikuseid nõudeid.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: