Asia Argento eitab seksuaalsuhet raha nõudnud noormehega

Asia Argento.
Asia Argento. Autor/allikas: AP/Scanpix

Itaalia näitlejanna Asia Argento eitas teisipäeval tehtud avalduses väidet, et tal oli seksuaalsuhe 17-aastase noormehega. Samuti kinnitas ta, et noormehele maksis vaikimisraha tema elukaaslane ning seda tehti vaid eesmärgiga, et noormees nende tülitamise lõpetaks.

Ajalehes New York Times ilmunud artikli kohaselt väidab noor näitleja ja muusik Jimmy Bennett, et Argento maksis talle 380 000 dollarit seksuaalrünnaku mahavaikimise eest.

Bennetti sõnul ründas Argento teda seksuaalselt ühes California hotellitoas mitu aastat tagasi, kui ta oli veel 17-aastane. Argento oli siis 37-aastane. California osariigi seaduste kohaselt võib täiskasvanu olla seksuaalsuhtes inimesega, kes on vähemalt 18-aastane.

Noormehe sõnul andis Argento talle alkoholi, seejärel suudles teda ja pärast suuseksi astusid nad vahekorda. Bennetti juristi sõnul oli rünnak Benneti jaoks nii traumaatiline, et see mõjutas tema vaimset tervist ja häiris tema näitlejakarjääri.

Teisipäeval tehtud pöördumises eitas Argento kategooriliselt väidet, et tal oli 17-aastase Bennettiga seksuaalsuhe. Argento sõnul oli tema tutvus Bennettiga "vaid sõbrasuhe" ning noormehe hilisem raha nõudmine tuli talle täieliku ootamatusena.

Argento tunnistas, et tema tollane elukaaslane Anthony Bourdain (käesoleva aasta juunis surnud tuntud kokk ja saatejuht - Toim.) maksis Bennettile, et viimane neid rahule jätaks.

"Anthony nõudis, et teema lahendataks eraviisiliselt ja see oli ka see, mida [Bennett] tahtis," selgitas Argento, kelle sõnul on New York Timesis edastatud Bennetti väited täielik vale. "Anthony otsustas isiklikult teda majanduslikult toetada tingimusel, et me ei peaks enam oma ellu sekkumise pärast kannatama."

Argento tuletas ka meelde, et Bennett oli nende poole pöördudes tõsistes majanduslikes raskustes ning muuhulgas nõudis kohtu kaudu miljoneid dollareid ka enda perekonnalt.

Los Angelese politsei on samal ajal asunud uurima väiteid, et Aregnto oli Bennettiga seksuaalvahekorras siis, kui viimane oli 17-aastane.

Teema on tähelepanuväärne eelkõige seetõttu, et Argento on olnud üks nn #MeToo liikumise algatajaid. Näiteks on tema üks nendest naistest, kes on süüdistanud praegu kohtu all olevat produtsenti Harvey Weinsteini vägistamises. Weinsteini advokaadid kasutasid äsjast uudist kohaselt ära, et süüdistada Argentot "jahmatavas silmakirjalikkuses".

Argento avalduse kohaselt hakkas ka Bennett temalt ja Bourdainilt raha nõudma alles pärast seda, kui Argento Weinsteini skandaaliga seoses tähelepanu pälvis.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: