Weinsteini advokaat nõuab kõigi süüdistuste tühistamist

Harvey Weinstein (vasakul) ja tema advokaat Benjamin Brafman kohtus.
Harvey Weinstein (vasakul) ja tema advokaat Benjamin Brafman kohtus. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Harvey Weinsteini advokaat nõudis reedel, et New Yorgi kohus tühistaks Hollywoodi endise produtsendi vastu esitatud süüdistused seksuaalkuritegudes, avalikustades intiimse elektronkirjavahetuse Weinsteini ja väidetava ohvri vahel, kus too produtsendile armastust avaldab.

USA üks tuntumaid advokaate Ben Brafman, kes aitas Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) endisel juhil Dominique Strauss-Kahn vältida kriminaalsüüdistust väidetava seksuaalrünnaku eest, nõudis elektronkirjadele ja mitmetele tehnilistele üksikasjadele tuginedes kõigi Weinsteini vastu esitatud süüdistuste tühistamist.

66-aastane endine produtsent on kautsjoni vastu vabaduses ning on eitanud süüd kuues kuriteoepisoodis, mida ta kolme naise vastu väidetavalt aastatel 2004, 2006 ja 2013 toime pani. Järgmine kohtuistung on kavandatud 20. septembrile.

Ühtekokku ligi sada naist on avalikult rääkinud Weinsteini seksuaalrünnakutest. Tema juhtum käivitas mullu ülemaailmse #MeToo kampaania.

Brafmani sõnul näitavad sõnumid, mis on saadetud nädalaid, kuid ja isegi aastaid enne väidetavat vägistamist 2013. aastal, et Weinsteinil ja naisel oli pikaaegne, konsensuslik ja intiimne suhe, vihjamata ainsalgi korral mingile rünnakule.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: