Siseministeerium on Tallinna vanalinnast ärakolimise plaani seisanud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vesilennuki tänav 9 krunt.
Vesilennuki tänav 9 krunt. Autor/allikas: maps.google.ee

Siseministeerium on praeguseks seisanud plaani ehitada Lennusadama juures asuvale krundile uus peahoone ja kolida ära Tallinna vanalinnast Pikalt tänavalt.

"Tõsi, siseministeerium kaalub uude asukohta kolimise võimalust. Peamisteks põhjusteks on see, et vanalinnas asuv maja ei vasta lõpuni meie tänase töökeskkonna vajadustele -küte, ventilatsioon jms on amortiseerunud, samuti on vanalinnas keeruline parkimine ja siseministeeriumi tööks vajalike turvanõuete tagamine," ütles ERR-ile siseministeeriumi pressiesindaja.

"Oleme kogunud lähteandmeid, analüüsinud oma vajadusi ja võimalikke asukohti. Eeskätt oleme tegelenud uue maja lähteülesande koostamisega. Kolimise maksumust on täna keeruline öelda, see sõltub lõplikust asukohast ja uue hoone ehitamise puhul ka ehitushindadest," lisas ta.

Kinnistu, kuhu ministeerium uut hoonet kavandama hakkas, asub Tallinnas aadressil Vesilennuki tänav 9, mis on vahetult Lennusadama kõrval. Krunt kuulub ministeeriumile.

Siseministeeriumi varade asekantsler Riho Kuppart ütles tänavu veebruaris ERR-ile, et praegune vanalinnas Pikal tänaval asuv hoone on ministeeriumi jaoks liiga suur.

"Paar aasta tagasi kolis siit välja regionaalpoliitika valdkond, samuti on ümberkorraldatud valitsemisala tööd," lausus Kuppart.

Ühtlasi ei vasta vana hoone Kupparti hinnangul tänapäevastele turvanõuetele ning maja kõrval vanalinna kitsastel tänavatel on raske parkimiskohti leida.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: