Siseministeerium astus esimese sammu kolimaks Lennusadama kõrvale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vesilennuki tänav 9 krunt.
Vesilennuki tänav 9 krunt. Autor/allikas: maps.google.ee

Siseministeerium käsundas Riigi Kinnisvara korraldama arhitektuurikonkurssi, et rajada ministeeriumi tööks uus hoone.

Kinnistu, kuhu ministeerium uut hoonet kavandab, asub Tallinnas aadressil Vesilennuki tänav 9, mis on vahetult Lennusadama kõrval.

Vastavalt esmaspäeval RKAS-iga sõlmitud lepingule peavad arhitektuurkonkursi tulemused selguma kuu kuu jooksul.

Siseministeeriumi varade asekantsler Riho Kuppart ütles ERR-ile, et praegune vanalinnas Pikal tänaval asuv hoone on ministeeriumi jaoks liiga suur.

“Paar aasta tagasi kolis siit välja regionaalpoliitika valdkond, samuti on ümberkorraldatud valitsemisala tööd,” lausus Kuppart.

Ühtlasi ei vasta vana hoone Kupparti hinnangul tänapäevastele turvanõuetele ning maja kõrval vanalinna kitsastel tänavatel on raske parkimiskohti leida.

Kuigi arhitektuurikonkursile anti roheline tuli, pole uue hoone ehitamise jaoks veel raha ette nähtud.

“Kindlasti ei ole siseministeeriumi uue hoone ehitamine esmatähtis võrreldes kogu haldusala investeeringutega,” ütles Kuppart.

Olulisemaks peab ta politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti hoonete valmimist mitmes Eesti paigas, eriti Ida-Virumaal.

“Siseministeeriumi uue maja ehitamise lõplik otsus saab tulla juhul, kui  on kaardistatud reaalsed vajadused, need eelarvestatud ning on näha, et tegu on nii-öelda riigieelarve mõttes nullprojektiga ehk seda ei tehta teiste objektide arvelt,” lisas Kuppart.

Toimetaja: Linda Eensaar, Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: