Eestis toimub tipptasemel kriisiõppus

Foto: Kristjan Kundla

ÜRO katastroofide hindamise tippspetsialistid koordineerivad sel nädalal Väike-Maarjas toimuvatel õppustel seda, kuidas aidata riiki, mille kümned tuhanded kodanikud on loodusõnnetuste tõttu sunnitud oma kodust lahkuma. Sellisel tasemel õppust korraldatakse Eestis teist korda.

Kui väliselt on Väike-Maarjas asuva päästekolledži harjutusväljakul rahulik, siis tegelikult on õppuse kava kohasel tegu Klanndestani-nimelises riigis asuva looduskatastroofi piirkonnaga, millega riigivõimud ei suuda iseseisvalt toime tulla.

Viimati korraldati sellisel tasemel õppus Eestis 2001. aastal. Välisministeeriumi toel korraldatava kriisiõppuse eesmärk on teha kõik selleks, et reaalses hädaolukorras suudaksid maailma eri kohtadest katastroofipiirkonda saabunud inimesed sujuvamalt abitöid juhtida.

Väike-Maarjas tegelevad kriisi lahendamisega neli eraldiseisvat meeskonda. Koostööd on lihvimas rohkem kui poolsada inimest paarikümnest riigist: näiteks on kohal spetsialistid Nepalist, Ecuadorist, Lõuna-Aafrika Vabariigist, USAst ja Venemaalt.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: