Kaitseministeerium asub arendama Soodla harjutusvälja

Keskpolügoon ja Soodla harjutusväli.
Keskpolügoon ja Soodla harjutusväli. Autor/allikas: ERR

Kaitseministeerium kavatseb asuda riigi eriplaneeringuga arendama Soodla harjutusvälja ning alustas sel otstarbel harjutusväljal või selle lähedal kinnisasja omavate elanike teavitamist riigi eriplaneeringu ja selle keskkonnamõju strateegiline hindamise algatamise kavatsusest.

Harjutusvälja on vaja kaitseväe soomusmanöövervõime arendamiseks ja NATO liitlaste soomusüksustega koostöö harjutamiseks, teatas kaitseministeerium pressiteate vahendusel.

Soodla harjutusvälja pindala on umbes 5865 hektarit ja ala välispiiri pikkus on ligikaudu 32 kilomeetrit. Harjutusvälja täpne piir määratakse riigi eriplaneeringu koostamisel.

Planeeringuga kavandatakse laske- ja õppeväljad, teed ning muud rajatised, mis on vajalikud riigikaitselise väljaõppe korraldamiseks. Riigi eriplaneeringu detailse lahenduse koostamise eesmärk on täpsustada harjutusvälja välispiiri kulgemine, määrata Koitjärve külas Soodla harjutusväljast välja jääva põhja-lõuna suunalise tee asukoht ning Soodla harjutusvälja ja Kaitseväe keskpolügooni vaheliste ühendusteede asukohad. Kogu planeeringuala suurus, sealhulgas harjutusväli ja võimalikud ühendusteed, on umbes 7390 hektarit.

Soodla harjutusvälja asukoha valik on tehtud riigihalduse ministri 2018. aasta 9. aprilli käskkirjaga kinnitatud Harju maakonnaplaneeringus 2030+. Maakonnaplaneeringus tehtud asukoha valiku tulemusena jõuti järeldusele, et harjutusvälja jaoks sobivaim koht, millel puudub alternatiiv, asub Soodla veehoidla ümbruses Kuusalu ja Anija valdade territooriumil.

Harju maakonnas Kuusalu ja Anija valla territooriumil paikneva Soodla harjutusvälja asutas oma otsusega valitsus 9. juulil 2015. aastal.

Kogu planeerimismenetlus on avalik ja igaühel on õigus osaleda planeerimismenetluses ja selle ajal avaldada arvamust planeeringu kohta, teatas kaitseministeerium.

Riigi eriplaneeringu kehtestab valitsus.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: