Müük jääb ära: endistesse ministeeriumite majadesse kolivad ametnikud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Majandusministeeriumi hoone foto: Wikipedia
Majandusministeeriumi hoone foto: Wikipedia

Justiitsministeeriumi üks Tõnismäel asuv endine hoone jääb praeguste plaanide kohaselt riigile, ka ei hakka Riigi Kinnisvara AS (RKAS) lähiajal müüma vanalinnas Harju tänaval asuvat endist majandusministeeriumi hoonet.

"Justiitsministeeriumi hoone, mis asub Tõnismägi 5a, jääb edasi riigi kasutusse ning hoone tulevasteks kasutajateks on haridus- ja teadusministeeriumi valitsemisala asutused," ütles ERR-ile RKAS-e kommunikatsioonijuht Mariliis Sepper.

Ta lisas, et justiitsministeeriumi kasutada olnud maja aadressil Tõnismägi 8 on konserveeritud. "Ehk hoone on valves, hoiame linnatänava korras ning tagame hoone miinimum köetuse, välistatud ei ole hoone suunamine müüki."

Ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi maja Harju tänaval on RKAS-i omandis ja hoone läheb Sepperi sõnul asenduspinnana riigi kasutusse. Ta lausus, et hoonet müüki sellel aastal ei suunata, täpsem aeg sõltub asenduspinna kasutamise perioodist ning plaanid on veel täpsustamisel.

Rahandusministeeriumi kasutuses olnud kolm hoonet Endla ja Lõkke 3a tänaval kuuluvad jätkuvalt RKAS-ile. Sepper ütles, et Lõkke 5 on osaliselt üüritud; Lõkke 3a konserveeritud; Endla 13 osaliselt välja üüritud. "Hoonete tänane peamine eesmärk on riigi kinnisvara vajadusi lahendada," lisas Sepper.

Suur-Ameerika tänavale ehitatud ministeeriumite ühishoonesse koondati ametnikud juba möödunud aastal.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: