Haridusministeerium loobus RKAS-i teenusest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Haridus- ja teadusministeeriumi hoone Tõnismäel
Haridus- ja teadusministeeriumi hoone Tõnismäel Autor/allikas: POSTIMEES/SCANPIX

Haridusministeerium otsustas teha tõenäoliselt pretsedenti loova sammu ja loobuda Riigi Kinnisvara AS-i pakutavast haldusteenusest Tõnismägi 11 hoones, kus paiknevad siiani näiteks ministri tööruumid.

Ministeeriumil lõppes RKAS-iga septembris leping ja arvutused näitasid, et pole mõtet riigi äriühingule teenuse eest maksta, kirjutab Ärileht.

„RKAS-i halduri kaasamine ei vähendanud ministeeriumitöötajate koormust,” nentis ministeeriumi riigivaraosakonna juht Indrek Riisaar, kelle sõnul pidid samad inimesed ainult teenuseosutajatega suhtlemise asemel aktiivselt ja korduvalt suhtlema RKAS-i halduriga ning tihti samal teemal uuesti ka tegeliku teenuseosutajaga.

„Tõnismägi 11 hoone puhul suudavad meie töötajad oma jõududega korraldada nii haldust kui ka tehnohooldust ja ka soodsamalt,” selgitas Riisaar, lisades, et nii säästab ministeerium halduritasult paar tuhat eurot kuus.

Ka remonditöid saavad nad nüüd ise planeerida ja tellida, mis annab samuti kokkuhoidu.

Riisaar lisas, et RKAS suudab teistel objektidel, näiteks koolide korrashoiu puhul siiski kvaliteeti parandada, nii et kõik asutused saavad halduri tasuga sobiva hea haldusteenuse.

Selles ei oleks midagi eriskummalist, kui riigiasutused oleksidki vabad koristajaid ja remonditööde tegijaid valima, ent riik võttis juba ammu suuna, et sellised tööd-teenused peaksid käima RKAS-i kaudu ja 2020. aastaks peaksid kõik riigiasutused olema RKAS-i alla koondunud.

Samal ajal on RKAS-i kliendid juba pikalt nurisenud riigifirma teenuse hinna ja kvaliteedi üle, aga tihti pole võimalik teenusest lahti öelda, sest suur osa riigiasutuste kinnisvara on juba RKAS-i portfelli antud.

RKAS-i pressiesindaja Mariliis Sepperi sõnul ei oska firma öelda, kas kulude kokkuhoiuks on lepingu lõpetanud veel mõni asutus. Haridusministeeriumi juhtumi kohta ütles Sepper: „Kliendisuhteid me meedia vahendusel ei kommenteeri.”

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: