Linnavalitsus: määrus ei luba riigikogu liikmetele tasuta parkimist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ehitustööd Lossi platsil mullu suvel.
Ehitustööd Lossi platsil mullu suvel. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linnavalitsus keeldus riigikogu kantseleile ajutiselt tasuta parkimiskohtade andmisest, põhjendades seda kehtiva määrusega, mis võimaldab linnas tasuta parkida linnavolikogu liikmetel.

Riigikogu kantselei haldusdirektor Ahto Saks ütles ERR-ile, et kantselei küsis ajutiselt tasuta parkimiskohti linna territooriumile Kuberneri aia renoveerimise ajaks.

Riigikogu kantselei soovis kuni 15 parkimiskohta Toompeale Komandandi teele.
"Ajutine aeg oleks olnud alates septembrist kuni novembri keskpaigani," lisas Saks,

Riigikogu liikmetel ja kantselei töötajatel on võimalus parkida oma auto Toompea lossi ees olevale platsile. "Ent parkimissoove on alati igal pool rohkem kui parkimisvõimalusi," nentis Saks.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf vastas riigikogu kantselei palvele, et parkimiskorda reguleerib Tallinna linnavolikogu 2012. aastast pärit määrus ja Komandandi tee asub avaliku parkimisala vanalinna tasulises tsoonis.

"Määrus sätestab isikute loetelu, kes on parkimistasu maksmisest vabastatud ning see loetelu on ammendav. Riigikogu liige ei ole vabastatud parkimistasu maksmisest avalikul tasulisel parkimisalal," teatas Klandorf.

Määrus võimaldab tasuta parkimise linnavolikogu liikmetele, osadele diplomaatide autodele ja puuetega inimestele.

Tallinna volikogu keskfraktsiooni juht volikogus Toivo Tootsen on põhjendanud hüve sellega, et volinikud käivad lisaks istungitele ka valijatega kohtumas.

Tootseni sõnul ei saa volikogu liikmed palka, vaid kompensatsiooni ning tasuta parkimine osa osa sellest.

"See piiramatu õigus tasuta parkida on juba muistsetest aegadest peale. Fakt on see, et kuidagi peab nendele inimestele, kel on aega, tahtmist ja närvi volikogu töös kulutavad, et neil oleks mingi hüve ja kompensatsioon," ütles Tootsen.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: