Valitsus on oma tegevusprogrammi 20 ülesande täitmisega ajast maas ({{commentsTotal}})

Valitsuse istung.
Valitsuse istung. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valitsuse tegevusprogrammis oli ajavahemikul 2016. aasta detsembrist kuni tänavu augustini ette nähtud täita kokku 322 ülesannet, millest 20 on hilinenult täitmata.

Riigisekretäri ülevaatest valitsuskabinetile selgus, et tänavuse aasta sees vajab veel täitmist 44 ülesannet. Need on ülesanded, mille tähtaeg veel saabub ning mis pole juba täidetud. Järgmise aasta tähtajaga tuleb valitsusel täita veel 31 ülesannet.

Kõige rohkem ehk 47 ülesannet on septembri alguse seisuga täitnud rahandusminister. Enim hilinenud ülesandeid on praeguseks majandusministril, kokku kuus ülesannet.

Hilinenud ülesandeid on loetelus kokku 20 ja enamiku puhul on selgitus see, et eelnõu on alles koostamisel või on valitsuskabineti arutelu ootenimekirjas.

Näiteks arutelu ootel on ettevõtlusministri eelnõu innovatsiooni tõhustamiskavast. Haridusministri ettepanekuid madala haridustasemega noorte arvu vähendamisega seoses on küll kabinetis arutatud, kuid praegu kavandatakse teisi võimalusi probleemi lahendamiseks.

Justiitsministri esitatud usaldusväärsuse kontrolli eelnõu on takerdunud eriarvamuste lahendamisel. Samuti pole valitsuse lauale jõudnud riigireformi, mille tähtaeg oli tänavu mai.

Kaitseministri ettepanekud riigi registrite ristkasutuse parandamiseks, et suurendada ajateenistusse suunatavate kutsealuste arvu peaks valitsuse lauale jõudma detsembris.

Muuseumide ühishoidla kontseptsiooni esitas kultuuriminister valitsusele ära, kuid see on asukohaanalüüsi ootel.

Majandusminister sai koalitsiooni moodustamisel ülesande viia ellu suuremahulisi taristu investeeringuid, kuid uut teehoiukava pole valitsus veel heaks kiitnud.

Raudteeinfrastruktuuri arendamise tegevuskava on täiendavalt analüüsimisel seoses muutunud turusituatsiooniga. Põlevkivi ressursitasu eristava hinnastamise põhimõtted on riigikogu ootel, kes peab enne muutma keskkonnatasude seadust.

EVR Cargo osaluse võõrandamise kava saatus on ebaselge, sest ettevõtte soovib hoopis kaasata tütarettevõttesse finantsinvestorit ning selleks pole valitsuse luba otseselt vaja.

AS-i Eesti Teed võõrandamise protsessis on majandusministeerium ette valmistanud hanke ettevõtte turuväärtuse ja riskide hindamiseks, kuid kabinet ei jõua otsuseni tõenäoliselt enne uut aastat.

Rahvatervise seaduse muutmine, et vähendada õnnetussurmasid ennetustegevuse ja parema järelevalve abil, jõuab valitsusse veel tänavu sügisel.

Kohalike omavalitsuste korrakaitse ülesannete täitmiseks õiguste laiendamise eelnõu jääb ilmselt tolmu koguma, sest valitsusse jõudis see enam kui aasta eest, kuid läbirääkimistel ei leidnud partnerid kokkulepet.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: