Valitsus kinnitas riigiteede teehoiukava uuenduse

{{1536807000000 | amCalendar}}
Tee-ehitus.
Tee-ehitus. Autor/allikas: ERR

Valitsus kinnitas neljapäevasel istungil taas riigiteede 2018–2022 aasta hoiukava, olulisim muudatus on, et Kose-Mäo teelõigu ehituseks ei kasutata maksutulu, vaid struktuurifondide vahendeid.

Esialgu oli kava arutamine plaanitud eelmisesse nädalasse, ent siis lükkus selle kinnitamine edasi.

"Vastavalt riigi 2019–2022 eelarvestrateegiale on asendatud Kose-Mäo teelõigu ehituseks kavandatud riigi maksutulu aastatel 2020–2022 välisvahenditega 110 miljoni euro ulatuses," seisab kavas.

See tähendab tõenäoliselt seda, et ehitust rahastatakse Euroopa Liidu vahendite niinimetatud tulemusreservi arvelt. Neid summasid saab kasutada siis, kui mõnes valdkonnas on ette nähtud meetmete rakendamine eriti edukas.

Neljapäevasel istungil tegi majandus- ja taristuminister Kadri Simson valitsusele ettepaneku kinnitada riigiteede hoiu põhimõtted ja rahastamise mahud kululiikide lõikes ning andis ülevaate kavandatavatest tegevustest Eesti riigiteedel kuni 2022. aastani. Finantseerimine nähakse ette riigi eelarvestrateegias ja riigieelarves, vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Teehoiukava on koostatud maanteeameti ettepaneku alusel. Selles on arvestatud ka valitsuskabineti nõupidamistel otsustatut, sealhulgas Kellasalu tee 388-meetrise teelõigu ehitamist koos Lääne-Harju valla omafinantseeringuga ning Tallinna-Narva maanteel Aaspere-Haljala ning Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel Pärnu-Sauga ja Pärnu-Uulu teelõikude neljarealiseks ehitamist, samuti Are möödasõidu rajamist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: