Elektrilevi hangib 7,2 miljoni euro eest keskpingekaableid ({{commentsTotal}})

Elektrilevi
Elektrilevi

Elektrilevi ostab järgmise kolme aasta jooksul 7,2 miljoni euro väärtuses keskpingekaableid, et muuta aastaks 2025 muuta 75 protsenti kogu võrgust ilmastikukindlaks ja suurendada märgatavalt elektrivõrgu töökindlust.

"Võrgu uuendamisel suunasime esialgu suurema rõhuasetuse madalpingevõrkude õhukaablisse viimisele – see võimaldas suhteliselt kiiresti vähendada ilmastikust tingitud rikkeid ulatusliku hajaasustuse tingimustes üle Eesti," selgitas Elektrilevi varahalduse valdkonna juht Rasmus Armas ja lisas, et viimase viie aastaga on võrgurikete arv kahanenud kaks korda.

"Nüüd on järjekord suuremate liinide ehk keskpingevõrgu käes, kus täna on veel üle Eesti ligikaudu 15 000 kilomeetrit paljasjuhtmelist liini, mis vajab asendamist," ütles Armas.

Täna on 64 protsenti kogu Elektrilevi võrgust ilmastikukindel ehk maa- või õhukaablis, mis on võrreldes paljasjuhtmelise õhuliiniga oluliselt vastupidavam erinevate ilmastikunähtuste suhtes nagu tugev tuul, liigniiskus või lumetorm.

W.EG. Eesti sõlmis Elektrileviga lepingu pärast avaliku hanke võitmist. Lepingu kestus on kaks aastat ja seda on võimalik veel kuni ühe aasta võrra pikendada.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: