Elektrilevi tahab langetada võrguteenuse hinda keskmiselt 8 protsenti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Elektrilevi
Elektrilevi Autor/allikas: Elektrilevi

Võrguettevõte Elektrilevi esitas esmaspäeval konkurentsiametile taotluse võrguteenuse hinna langetamiseks alates järgmisest aastast. Kui amet taotluse kooskõlastab, väheneb Elektrilevi klientide võrgutasu keskmiselt 8 protsenti.

Võrgutasu langeb rohkem suurematele tarbijatele ja muutus on väiksem tarbimiskohtades, kus elektrit tarbitakse vähem. Selline hinnakujundus vastab proportsionaalsemalt kuludele, mida Elektrilevi teeb võrguühenduse ülalhoidmiseks, teatas ettevõte. Koduklientidele langeb võrgutasu keskmiselt 6 protsenti ja ettevõtetele keskmiselt 9 protsenti.

Hinnalangust võimaldavad Elektrilevi kasvanud efektiivsus ja soodne majanduskeskkond: suurenenud tarbimismahud ja madalad intressid finantsturgudel. Mõju avaldab ka eelmisel aastal muutunud hinnakujundus ja kehtima hakanud püsitasu, mis on muutnud efektiivsemaks elektrivõrgu kasutamise.

Viimase aasta jooksul on Elektrilevi kliendid loobunud kolmest protsendist kasutuseta seisnud võrguvõimsusest ja lõpetanud enam kui 2000 võrgulepingut kohtades, kus elektrit ei tarbitud.

Elektrilevi juhatuse esimees Jaanus Tiisvend sõnas, et kuna Elektrilevi võrgus hoitakse koguni 60 protsenti liinidest töökorras vaid viie protsendi elektritarbimise jaoks, on efektiivsuse otsimine kriitilise tähtsusega. "Võrgu juhtimist on aidanud tõhusamaks muuta digitaliseerimine, seadmete kaughaldus ja efektiivsemaks muudetud tööprotsessid. Seeläbi oleme suutnud hoida tegevuskulusid stabiilsel tasemel vaatamata ümbritsevas keskkonnas toimuvale hinnakasvule. Võrgu efektiivsemale kasutamisele aitab kaasa ka hinnakujundus, mis arvestab kliendi jaoks valmis hoitavat võrguvõimsust," ütles Tiisvend.

Tema sõnul aitab üha efektiivsem võrguteenus ka tulevikus võrguteenuse hinda võimalikult madalana hoida.

Kui konkurentsiamet taotluse kooskõlastab, avaldab Elektrilevi uue hinnakirja 90 päeva enne selle jõustumist. Eelduste kohaselt jõustub hinnalangus 2019. aasta algusest.

Möödunud aastal langes võrguteenuse keskmine hind Elektrilevi klientidele kahe hinnamuudatusega kokku üheksa protsenti. Võrgutasu moodustab elektriarvest keskmiselt kolmandiku.

Elektrilevi on Eesti suurim jaotusvõrguettevõte, kes haldab kokku ligikaudu 60 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: