Olympicu väikeaktsionärid plaanivad üldkoosoleku ülevõtmisotsuse vaidlustada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kasiinoketi Olympic uued aktsionärid otsustasid esmaspäeval toimunud erakorralisel koosolekul, et ettevõtte ühendatakse uuele omanikule Novalpinale kuuluva ettevõttega Odyssey Europe.

See omakorda tähendab, et Olympicu väikeaktsionäridele kuuluvad aktsiad võetakse üle, makstes 1,4 eurot aktsia kohta.

Olympicu väikeaktsionärid, investeerimisfirmad Trigon ja East Capital leiavad, et neile makstav summa on liiga väike ning sellistel tingimustel, nagu otsustatud, ei taha nad oma osalusest loobuda.

Samas oli uuel omanikul juba enam kui 90 protsenti aktsiatest, mis võimaldas väikeaktsionärid välja osta. Väikeaktsionärid plaanivad siiski ka pärast tänast aktsiate ülevõtmise vaidlustada.

"Me nägime täna väga erakordset aktsionäride koosolekut. See oli ennekuulmatu ja pretsedenditu otsus. Selle konkreetse juhtumi puhul oleme valmis pöörduma kõikvõimalike institutsioonide poole, et oma õiguseid kaitsta," rääkis East Capitali fondijuht Egle Fredriksson.

OEG juhatuse esimees Madis Jääger ütles, et nüüd tuleb oodata täiendavalt üks kuu, mille järel kõik väikeaktsionäridele kuuluvad aktsiad kantakse üle enamusaktsionäridele.

"Seejärel, kui 100 protsenti aktsiaid kuulub Odyssey Europe'ile, toimub ettevõte börsilt äraviimise kinnitamine," lausus Jääger.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: