Advokatuuri esimees Olympicu süüdistusi omaks ei võta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Hannes Vallikivi
Hannes Vallikivi Autor/allikas: Eesti Meedia/Scanpix

Advokatuuri esimees Hannes Vallikivi ei nõustu Olympic Entertainment Groupi (OEG) juhi Madis Jäägeri seisukohaga, et Vallikivi on rikkunud eetikanõudeid börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjoni liikmena.

Jääger pöördus esmaspäeval advokatuuri juhatus poole seoses tekkinud kahtlusega, kas Vallikivi käitumine vastab advokatuuri eetikakoodeksi ja advokatuuriseaduse nõuetele.

Kirjas tõi Jääger välja, et Vallikivi on avalikult esinenud OEG väikeaktsionäride esindajana, jättes avalikkusele eksitava mulje, et ta esindab ca 1200 väikeaktsionäri, st 9,99 protsenti kõigist aktsionäridest.

Vallikivi on Nasdaq Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjoni liige, mille pädevuses oli otsustada, kas rahuldada OEG taotlus tema aktsiate noteerimise lõpetamiseks börsil.

Jäägeri sõnul on Vallikivi lubanud oma kliendil Trigon Asset Management kasutada oma positsiooni selleks, et
saata OEG enamusaktsionärile sõnum, et OEG aktsiate noteerimise lõpetamise ning väikeaktsionäride aktsiate ülevõtmise õnnestumine sõltub täiendava raha tasumisest, väljaspool seaduses ettenähtud menetlust.

Kokkuvõtvalt leiab Jääger, et Vallikivi, esindades avalikult OEG väikeaktsionäri, kes aktsiate noteerimise lõpetamisele vastu vaidles, on selliselt mõjutanud noteerimis- ja järelevalvekomisjoni seisukohti.

Vallikivi: taandasin end hääletamiselt

Vallikivi selgitas ERR-ile, et esindab kohtuvaidluses OEG-ga küll Trigon Asset Managementi, aga kogu OEG ülevõtmisloos nõustab kevadest väikeaktsionäre: Trigonit, East Capitali, Invescot, Firebirdi ja INVL fonde ja veel mõnda üksikisikut.

Ta tõi näite, et esmaspäevasel erakorralisel OEG üldkoosolekul hääletas ta ja esines INVL Baltic Fundi nimel.

"Mis puudutab mu tegevust börsi noteerimiskomisjonis, siis see ei seondu kuidagi advokatuuriga. 31. mail toimunud noteerimiskomisjoni koosolekul, kus otsustati OEG börsilt lahkumise lubamist, selle küsimuse otsustamisest ma taandusin ja lahkusin koosolekult," selgitas Vallikivi.

"Meil on advokatuuris protseduur, et selliste [antud juhul Jäägeri] pöördumiste kohta küsib kantselei advokaadilt seisukoha ja saadab asja aukohtule seisukohavõtuks. Neid ei aruta juhatus. Täpselt niimoodi saab toimetatama ka minu asjas," lisas ta.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: