Jaekaubandus andis suvel tööd 1500 noorele ({{commentsTotal}})

Maximas sai suvel tööd üle 500 noore.
Maximas sai suvel tööd üle 500 noore. Autor/allikas: Merilin Pärli/ERR

Eesti jaekaubanduses sai suvel hooajalist tööd enam kui 1500 noort, kellest ligi kümnendik jätkab kas täis- või osakoormusega tööd ka pärast suvehooaja lõppu.

Kõige enam said noored suvel tööd Maximas, kes värbas üle 500 inimese. Enam kui 200 töökohta pakkusid Prisma, Selver ja COOP kauplused. Nii Circle K-s kui ka Rimis töötas suvel üle 100 noore. Ka teised jaekaubandusketid rõivamüügist ehituskauplusteni pakkusid kümneid suvetöökohti.

Eesti kaupmeeste liidu tegevjuhi Nele Peili sõnul oli kaubanduses töötamine paljudele noortele ka esimeseks töökogemuseks.

Noored töötasid suvel peamiselt kauba väljapanijatena, kuid ka klienditeenindajatena, komplekteerijatena ja teistel ametikohtadel.

Peili sõnul leevendavad suvetöötajad oluliselt töökoormust, sest suvi on kaupluste põhitöötajate seas populaarne puhkuseaeg.

"Teisest küljest tuleb arvestada, et kuivõrd kõigile uutele töötajatele pakutakse ka põhjalikku väljaõpet, kulub sellele üsna suur osa suvetöötajate tööperioodist. See aga tähendab vähemalt alguses põhitöötajatele veidi lisatööd," lisas ta. "Samas tulevad paljud noored järgmisel suvel tagasi ja siis on neil väljaõpe juba läbitud."

Ligi kümnendik suveperioodiks kaubandusse tööle läinud noortest jätkab tööd ka edaspidi, suur osa neist kooli kõrvalt ja osakoormusega.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: