Jaekauplejatele teeb tuska tööjõupuudus

Foto: ERR

Kuigi jaekaubandusettevõtete müügitulu on kasvavas trendis, teeb kauplejatele muret tööjõupuudus, ütles Rimi Eesti tegevjuht Vaido Padumäe

Jaekaubandusettevõtete müügitulu suurenes augustis eelmise aasta augustiga võrreldes püsivhindades kaks protsenti ja oli kokku 619,7 miljonit eurot, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes neli protsenti. Toidukaupluste oma siiski märksa vähem ehk üks protsent.

Statistika näitab, et kui näiteks tänavu jaanuaris, märtsis ja juunis müügitulu kaubanduses vähenes, siis nüüd on see kindlas kasvutrendis.

"Tänavu augustis suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta augustiga võrreldes kaks protsenti. Nüüd on teist kuud järjest stabiilne kaheprotsendiline kasv. Kasvu veavad jätkuvalt tööstuskaupade kauplused. Ka toidukaupadel läks augustis võrdlemisi hästi - kui siin aasta alguses on need kauplused langust näidanud, siis tänavu augustis saavutati üheprotsendiline kasv," rääkis statistikaameti juhtivanalüütik Jaanika Tiigiste.

Hoogsalt kasvas e-kaubandus, kuid samas moodustab see sektori mahust alla viie protsendi. Tiigiste sõnul võib eeldada, et tänavune aasta osutub tervikuna eelmisest aastast edukamaks. Seda kinnitab ka statistikaameti müügitulu pikajaline trend, mis on kasvanud kaheksa aastat järjest.

Erinevate kaubanduskettide lõikes on näidatud isegi veel paremaid tulemusi.

"Kui vaadata turu keskmis kasvu, siis see on natukene üle kahe protsendi. Coopil on selles mõttes väga hästi läinud, et meie kasv on olnud circa kaks korda rohkem. Kui vaadata värske puu- ja juurvilja müüki, siis see on kasvanud üle kümne protsendi viimase aastaga," rääkis Coop Eesti kommunikatsioonijuht Martin Miido.

Rimi Eesti tegevjuht Vaido Padumäe rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et aasta jooksul on olnud perioode, kus müügimahud olid allpool eelmist aastat, kuid harukordne suvi tõi erakordselt suure müügi mitmes tootegrupis.

"Ma usun, et aasta tervikuna tuleb jätkuvalt väga hea. Kui vaata tänaseid maksuprognoose, siis me ei usu, et see trend peaks selle aasta jooksul oluliselt muutuma," lisas ta.

Kaubandussektori heade tulemuste kõrval teeb Padumäe sõnul sektorile enam tuska tööjõu puudus. Tema sõnul on jaekaubandusse vaja juurde leida 2000 töötajat.

"Töökatest on tõesti puudus, ega see ei ole saladus, seda on välja öelnud kaubanduses kõik suuremad ketid. Me teame, et see ei ole ainult kaubanduse põhine probleem, see on palju laiem probleem, samamoodi töötlevas tööstuses," ütles Padumäe.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: