Trump teatas, et Puerto Rico orkaaniohvrite arv ei pea paika

USA president Donald Trump.
USA president Donald Trump. Autor/allikas: AP/Scanpix

USA president Donald Trump teatas neljapäeval, kui Ameerika Ühendriikide idarannik on valmistumas orkaaniks Florence, et Puerto Rico eelmise aasta orkaani tõttu hukkunud inimeste arv polevat olnud nii suur. Trump süüdistas Demokraatlikku Parteid hukkunute arvuga liialdamises, et teda seeläbi halvas valguses näidata.

Orkaan Maria nõudis 2017. aastal Puerto Ricos vähemalt 2975 inimese elu, selgus USA valitsuse tellitud uurimusest, mille tulemused augusti lõpus avaldati. Epidemioloogilise uurimuse tulemused näitavad, et orkaan Maria põhjustas Puerto Ricos arvatust palju suurema hulga inimeste surma, ütles uurimist juhtinud George Washingtoni Ülikooli globaaltervishoiu professor Carlos Santos-Burgoa.

Samal päeval kuulutas Puerto Rico kuberner Ricardo Rosselló nimetatud arvu ka ametlikuks hukkunute arvuks. Seni oli valitsuse ametlik ohvrite arv kõigest 64 hukkunut.

San Juani linnapea Yulín Cruz on aga öelnud otsesõnu, et Trumpi administratsiooni hooletus tõi kaasa paljude puertoriikolaste surma. "Valitsus tappis puertoriikolasi oma hooletusega. Trumpi valitsus pani meid uskuma, et aitab meid, kuigi ei olnud ülesannete kõrgusel, ja see ei lubanud teistel riikidel meid aidata," sõnas Cruz augusti lõpus.

"Häbi president Trumpile. Häbi president Trumpile selle eest, et ta ei öelnud kordagi, isegi mitte eile "Vaadake, ma leinan koos Puerto Rico rahvaga"," lisas ta.

Trumpi tabas terav kriitika uuesti, kui ta nüüd orkaan Florence'iks valmistumisest rääkides teatas, et administratsiooni tegutsemine orkaani Maria ajal Puerto Ricos oli "uskumatu ja tunnustamata jäänud edulugu".

Neljapäeval kommenteeris Trump Puerto Rico teemat uuesti.

"3000 inimest ei surnud seoses kahe orkaaniga, mis Puerto Ricot tabasid... Aega läks ning see arv ei suurenenud eriti. Siis, tükk aega hiljem, hakkasid nad teatama tõeliselt suuri numbreid, nagu 3000," kirjutas Trump Twitteris. "Seda tegid demokraadid, et näidata mind nii halvas valguses kui võimalik..."

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: